Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Harci elefántok + könnyűgyalog...

Harci elefántok + könnyűgyalogság + íjászok Vs. Nehézlovasság + phalanx. Kik győznének?

Figyelt kérdés

Mondjuk egy indiai harci elefánt fegyvernemből,ókori perzsa könnyűgyalogságból és középkori angol íjászokból álló sereg megküzd egy középkori német kereszteslovagokból és ókori római phalanx-ból álló sereggel. Melyik nyerne? A terep, hatalmas tágas fűvel borított síkság, az időjárás, meleg napos kellemes. Létszám: 600 nehézlovas + 1000 fős nehézgyalogos phalanx. Valamint 100 harci elefánt (+ a harci elefánt hátán ülő indiai személyzet), 400 angol íjász, 1100 perzsa könnyűgyalogos.

(Elméleti kérdés)


2011. febr. 15. 12:53
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Hát szerintem a Nehézlovasság meg a phalanx jönne ki győztesen. Kivéve ha az íjászok sok lovas leszednek, ami nem kizárt, de tudni kéne hogy milyen íjjal harcolnak.


Ha AgeOf, akkor phalanxok megb.sznak mindent ha jól mikrózol.

2011. dec. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
AgeOf II-ben a harci elefánt elég ratyi. A legszarabb egység a pikeman eszi őket a legjobban.
2011. dec. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Játszd le valami számítógépes játékon. Annál reálisabb választ úgysem kapsz. :)
2011. dec. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Én már lejátszottam, be is linkeltem a felvételt róla. :)
2011. dec. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!