Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A francia vagy a spanyol...

A francia vagy a spanyol nyelv a nehezebb?

Figyelt kérdés
2011. febr. 15. 23:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
A spanyol az egyik legkönnyebb nyelv, a francia a középnehéz-nehéz határán van. Az a nehezebb.
2011. febr. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%
Egy franciának a spanyol, egy spanyolnak a francia.
2011. febr. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
63%
a francia nehezebb, magasan
2011. febr. 16. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%
A spanyolban nem mindegy, hogy egyes betűk után vagy előtt milyen hangsúlyt kell használni. Szerintem a spanyol nehezebb.
2011. febr. 16. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A legenda az, hogy a francia egy "nehéz nyelv", a spanyol meg "a legkönnyebb nyelv".


Érdekes, hogy a sok-sok ember közül, aki mondogatja, hogy a spanyol a "legkönnyebb nyelv", általában maximum köszönni tud spanyolul. De nagyon értenek hozzá.


A két nyelv nagyon hasonlít egymásra, a szókincsük kb. 80%-ig egyezik. Nyelvtanuk szerkezete szintén nagyon hasonló, hiszen a két nyelv igen közeli rokon.


Mindkét nyelvben az a helyzet, hogy a névszók elég egyszerűen működnek, nincs bonyolult alaktanuk, az igék viszont bonyolultak.


Mindkét nyelvben nagyságrendileg kb. 500 rendhagyó ige van, főleg a legfontosabb igék rendhagyóak. Ezek mintákat követnek, mindkét nyelvben kb. 50-70 mintát. Ezeknek a magolásával sok időt el kell töltenie a nyelvtanulónak.


A spanyolban a hétköznapi nyelvben csak "igeidőknek" nevezett micsodák száma 17-22 (attól függően, hogyan számoljuk), a franciában kb. 10-12, egy spanyol igének kb. 40-50-féle alakjával lehet találkozni a ragozás során. A franciában szintén kb. 45 alakja van egy igének, természetesen mindkét nyelvben nem számolva az összetett szerkezeteket.


Ami a hallás utáni értést illeti, mindkét nyelvben vannak nehézségek, a franciában a hangkötési szabályok miatt kell sokat tanulni ahhoz, hogy sikerüljön az összefüggő szövegek megértése, a spanyolban a fő problémát inkább a hadarás és motyogás jelenti, ami általában jellemző a spanyol anyanyelvűekre.


A spanyol helyesírása egyszerűbb, mint a franciáé, de nem igaz, hogy a franciáé olyan vészes lenne, mint a hozzánemértők hiszik, és az sem igaz, hogy a spanyolé viszont 100%-ig logikus.


A francia kiejtése bonyolultabb, de ez csak a magánhangzók terén igaz (a franciában 13 magánhangzó van, a spanyolban 5), a spanyol mássalhangzók viszont szintén nem triviálisak mondjuk egy magyar anyanyelvű számára.


Az tehát, hogy a francia "nehéz", a spanyol "könnyű", szamárság. Egy súlycsoportban vannak, ebben-abban a spanyol, másban a francia nehezebb.

2011. febr. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%
Első vagyok. Nekem egy spanyol-latin szakos tanár mondta, hogy a spanyol az egyik legkönnyebb nyelv. Franciát már tanultam 2 évig.
2011. febr. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%
a francia nehezebb. nyelvtanilag is.
2011. febr. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%
Nyelvvizsgáztam spanyolból. Tapasztaltom: egyszerű nyelvtan, a szórend nekem legalábbis hasonlított a magyarra vagy angolra, a szavak hasonlóak az angolhoz (sok szónak közös eredete van), a kiejtés valahogy magyarnak jobban a szájára áll. Mondjuk hadarnak mint a állat. Mindet egybevetve a francia ennél csak nehezebb lehet, már csak azok a langyi/okádós/hörgős hangok miatt is. (mondjuk a mátrix II után volt bennem egy minimális kényszer, hogy elkezdjem tanulni, de szerencsére hamar túl lettem rajta)
2011. febr. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

oki, köszönöm a válaszokat. úgy döntöttem a fraciát választom (többek között a taxi 1-4, banlieue 13, Skaters, Edith Piaf, Sophie Marceau, Jan Reno miatt):D

mindenesetre jó tudni és talán a spanyolt is elkezdem később.

2011. febr. 22. 10:38
 10/11 anonim válasza:
100%
na azóta anyanyelvi szint megvan legalább?
2021. jan. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!