Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az USA-ban milyen dolgok...

Az USA-ban milyen dolgok vannak, amik itt is hasznosak lennének?

Figyelt kérdés

Mindenki azzal jön, hogy nem kell Amerikát majmolni. De, azt vettem észre, az USA-ban van sok szabály, meg kialakult dolgok, boltok, gondolkodás mód, amivel pénzt, idő lehetne spórolni. Azt mondják, ha ez itt Amerika lenne, szabályokkal, meg mindennel, itt mindenkit lelőnének. Ez csak irigység?

Vanak dolgok, ott amiket itt is érdemes lenne bevezetni?


2011. febr. 17. 18:11
1 2
 1/19 Lézer Anton ***** válasza:
100%

Az Am. Egyesült Államokban nincs olyan kiterjedt szociális háló, mint Magyarországon. Ha ezt hirtelen elveszed az emberektől (nyugdíj, munkanélküli segély, stb.), és mellette tarthatnak fegyvert, nos, nem nehéz megjósolni a következményeket. :)


Én nem tudok semmi hasznosat mondani, amit irigyelnék.

2011. febr. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
52%

Igen. Az első, amit bevezetnék "a magántulajdon védelme" névre hallgat. Ez roppant egyszerűen néz ki. Aki bemegy a házadba hívatlanul azt lelőheted. Nem gumival, nem gázpisztollyal, élessel, sörétessel, amivel akarod.


A második a közbiztonság. A rendőrnél ne dísznek legyen a fegyver. Ha kell, használhassa.


A harmadik: az USÁnak van katonasága. Ne gyere nekem azzal, hogy nekünk is van...


A negyedik: halálbüntetés. Szerintem ezt se kell túlmagyarázni.


Ötödik: a hazaárulásért - legyen akár politikus - bíróság, majd villamosszék a jutalom.


Ha ezeket bevezetik egy országban, akkor ott kialakul a rend. De legalábbis tesznek felé egy jó nagy lépést.

2011. febr. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
amerikában ha dolgozol jólélsz deha nemdolgozol véged
2011. febr. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Én voltam több évewt kint, és hihetetlen mennyire tisztelik a rendőrt, ott megértik hogy csak a munkáját végzi, de cserébe a rendőrrel nem lehet "megoldani okosban" a dolgokat.
2011. febr. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Mondjuk az állatok védelmét bevezethetnék itt is hasonló módszerekkel, mint USA-ban. Ha látod, hogy a szomszéd kínozza a kutyát, akkor hívod az állatvédőket, és ők segítenek.
2011. febr. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Szerintem Magyarországnak is jól jönne vagy 100 atomerőmű:D
2011. febr. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

"A negyedik: halálbüntetés. Szerintem ezt se kell túlmagyarázni. "


Azért komolyabban gondold végig mielőtt leírsz valamit!


"A halálbüntetés a legsúlyosabb büntetési forma, a bűnösnek talált személy életének kioltása, az élettől való megfosztása jogi eljárás keretében. A halálbüntetés jogossága vagy jogtalansága napjaink legvitatottabb jogi, etikai, teológiai és társadalmi kérdéseinek egyike."


...


"Az Egyesült Államokban 38 államban van halálbüntetés, és 12-ben nincs. 1973 óta több mint száz embert bocsátottak szabadon már a siralomházból, mert kiderült, hogy ártatlan. 2004-ben, hat halálraítéltről derült ki, feketén-fehéren, hogy ártatlan; 2005. december elején egy 1993-ban, Texasban kivégzett férfi bizonyítható ártatlanságára derült fény."


És vajon hányról nem derült ki, miután végrehajtották az """"""ítéletet""""""???


Bocs az OFF-ért

2011. febr. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Mentalitás - Az USAban úgy vannak nevelve az emberek, hogy "Do your best" ha wc pucolóként, akkor úgy pucold a wc ahogy csak tudod, ha fizikusként, akkor abba tedd bele magad rendesen. Nem sumákolásra tanítanak, a minden megúszása a lehető legminimálisabb erőfeszítséssel, hanem úgy, hogyha megvan csinálva, akkor arra ránézel, és igen, ezt megcsináltam... Nekem úgy tűnik, hogy a munkájukkal talán itt elégedettebbek az emberek.


- Nem tudom, hogy ez mennyire általános, de ahol jártam a sofőrök nagyon előzékenyek. Ha a zebra közelében vagy egyből lassítanak. Komolyan mondom, néha nekem kellemetlen. :-D

2011. febr. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

A válasz írója 90%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:37


Értem én, csak le...


Olaszliszkánál és millió másik helyen szerinted bebizonyosodna, hogy a halott Szögi Lajost (ha már liszka) mégsem lincselték meg, vagy mi?

Ugyan kérlek, legyél okosabb, mert hülyéből sok van :(

2011. febr. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
a halálbüntetés a leghasznosabb ötlet ja meg bizonyos egyedek kitelepítése nah az jót tenne az országnak
2011. febr. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!