Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Napelemhez kell valami engedél...

Napelemhez kell valami engedély? Mennyi áramot állíthatok elő, akár egy családi ház teljes áramszükségletét is? Le is kapcsolódhatok az Eon hálózatról?

Figyelt kérdés
2011. febr. 20. 05:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
61%

Hú de sokan szólnak úgy hozzá, hogy gőzük nincs a témáról, csak a képes női pletykalapokban olvastak róla valamit kutyafuttában.


A Magyarország.hu-n komplett történetek is vannak, ha bejelentkezel.

Magát a rendszert háztartási méretű kiserőműnek nevezi az áramszolgáltató, és ha szerződést kötsz vele (letölthető űrlap itt:

[link] ) akkor egy oda vissza forgó villanyórát kapsz a rendszered műszaki átadása után és kérheted, hogy évente egyszer rendezzétek a számlázást.

Figyelni kell a szerződés megkötésekor, hogy csak a különbözetet kelljen kiegyenlíteni.

A Magyarország.hu-n olvastam olyan csávóról is, aki az egész évi fogyasztást megkapta egyben, illetve az egész évi termelést ki kellett számláznia és mint jövedelem adózni belőle, holott majdnem nullszaldós lett... csak szarul kötötte a szerződést...

Amúgy tutti a dolog, és 30-50% körüli állami támogatással megérné. Én magamnak megterveztem egy ilyet és a napelemekre vállalt 25 éves élettartamot (80%-ra csökken a teljesítmény) nézve egy 120 m2-es családi ház áramszükséglete egy 35 m2-es déli tájolásu 30 fokos dőlésszögű tetőn megtermelhető...

2011. febr. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

16:17


"Amúgy tutti a dolog, és 30-50% körüli állami támogatással megérné."


Ha napelemárus vagy, akkor neked valóban "tutti" a dolog, másnak nem.

2011. febr. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

17:00 órás kommentelő.

Kommentjeid alapján te is a tanulmányozás, tervezgetés fázisában vagy.

Az anyagiak számításánál kalkuláltál egy évi 5%-os áramár növekedést?

Amúgy nem vagyok forgalmazó, a felhasználást tervezem.

Még csak bigott zöld sem vagyok, a pénztárcám érdekel.

2011. febr. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

tegnap 16:17-es hozzászólásával annyira értek egyet, hogy szerintem teljesen megtérülne még drágább árakon is. Egyik haverom naperőműveket tervez.


Napelemek mellett még a hőszivattyú egy nagyon jó dolog.

2011. febr. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

tegnap 08:46


Az áramárak növekedési üteme egy a sok változó közül. Ha az infláció fölött 5 vagy 10 százalékkal nő, akkor természetesen jobb eséllyel éri meg a beruházás, mintha mondjuk 1 vagy -2 százalékkal. A jövőt azonban nemigen lehet megjósolni. Az elmúlt 12 évben átlagosan kb. 2,5%-kal nőtt évente (reálértéken) az áram ára.


A napelem egy olyan beruházás, ami akár meg is térülhet, de ehhez egy sor változónak kell kedvezően alakulnia. Ha valamelyik vagy több rosszul alakul, akkor pedig durván ráfizetéses lesz a berendezés. Ezért mondom, hogy korántsem biztos a dolog, jó adag spekuláció is van benne, és nem szabad lelkesedésből megközelíteni.

2011. febr. 23. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

tegnap 13:03


Most is csak az 50%-os állami támogatás miatt van esélye megtérülni. Ha sokkal drágább lenne, nem térülne meg sehogyan se.

2011. febr. 23. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Igen, mindenkinek magának kell a gazdasági elemzést elkészíteni, amiben mindenkinél más hangsúly kap az infláció, a napelem és a konverter ára, más energiahordozók áremelkedése és persze a saccolt napsütötte órák száma, stb.

Úgy tudom, hogy a pályázatot még mindig nem írták ki, tehát nem lehet konkrétan tudni a támogatás mértékét.

Információ szerzéshez az alábbi honlapot ajánlom meglátogatni és a képviselőjükkel díjmentesen lehet ajánlatot készíttetni. Természetesen az áramszolgáltatóval is egyeztetni kellene előtte!

A kérdezőnek nem ajánlom lekapcsolódni az áramszolgáltató hálózatáról, hisz az a puffer. Nem kell akkumulátorokat venni (mert akkor már soha nem lesz gazdaságos).

A napközben termelt áramot átadod a szolgáltatónak és a villanyóra visszafelé pörög. Mikor este hazaérsz, akkor használod az áramot a hálózatról, és elfogyasztod, amit megtermeltél. Nyilván, ha nem süt a nap, akkor is lesz áramod. Az áramszolgáltatóról nem ajánlom a leválást...


[link]

[link]

2011. febr. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!