Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha Sztálin nem hal meg 1953-ba...

Ha Sztálin nem hal meg 1953-ban akkor ez megtörtént volna? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Okos, művelt emberek válaszát várom aki jártas a történelemben.

Ugye volt az 1962-es kubai rakétaválság. a szovjetek rakétákat akartak telepíteni kubába (ami nyugaton volt, de szovjet befolyás alatt lévő ország) de ez az Usa-nak nem volt jó mert fenyegetésnek érezték ezért ezt nem engedték meg. Ez miatt majdnem kitört a 3. világháború de végül a szovjetek meghátráltak. Na de hogyha Sztálin élt volna, szerintetek ő meghátrált volna? Mert ha nem akkor kitört volna egy olyan mértékű háború a két szuperhatalom között, amely elpusztíttota volna az egész földet (atombomba). És Sztálint nem úgy ismerjük aki megijedne egy háborútól. Mit gondoltok erről?


2011. febr. 22. 20:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"Na de hogyha Sztálin élt volna, szerintetek ő meghátrált volna?"


Teljesen értelmetlen kérdés, nem lehet válaszolni a mi lenne ha kérdésekre.


Ha Hruscsov és Sztálin személyiségéből indulunk ki (ami nem éppen tudományos megközelítés), akkor azt gondolom, hogy ki sem alakult volna a válság. Sztálin sokkal óvatosabb volt Hruscsovnál.


"Mert ha nem akkor kitört volna egy olyan mértékű háború a két szuperhatalom között, amely elpusztíttota volna az egész földet (atombomba)"


A 60-as évek elején nem volt sok atombombája a szuperhatalmaknak, és még kevésbé tudták őket nagy arányban célbajuttatni. A föld nem pusztult volna el, sok szovjet és kevés amerikai nagyváros pusztult volna el egy ilyen háborúban.


"És Sztálint nem úgy ismerjük aki megijedne egy háborútól."


Sztálin nem egy őrült démon volt, hanem egy megfontolt, óvatos reálpolitikus.

2011. febr. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én nem nevezném Sztálint megfontolt politikusnak,de ő is féltette az életét.

A II.Világháborúban az országok vezetői biztonságban voltak, de egy atomháború esetén ez már nem igaz. Hiába voltak állítólag atombiztos bunkerek,de nem biztos,hogy egy támadás esetén időbe tudtak volna menni. Nem is lehettek volna ott évekig,amíg a külvilág nem mentes az atomfelhőtől.

Mindkét ország vezetői tisztában voltak ezzel. Csak fenyegették egymást,de lépni egyikük sem akart igazán. Ezt természetesen mindkét fél tudta. Akkor is,ha a SZU lépései kiszámíthatatlanok voltak. Kuba bombázhatta volna esetleg Amerikát,és viszont. Ez Sztálint nem érdekelte volna.

A hidegháború alatt soha nem tartottunk egy atomháborútól.

2011. febr. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Sztálin nem egy őrült démon volt, hanem egy megfontolt, óvatos reálpolitikus."


Most röhögjek, vagy sírjak? Sztálin meg a realitás.Kivégeztette a szovjet hadsereg annyi vezetőjét hogy emiatt nehézségeik támadtak a világháborúban.

2011. febr. 23. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 hollófernyiges ***** válasza:
Az ilyen jöttment népszerű tábornokok elég veszélyesek a hatalomra, a latin-amerikai meg afrikai államfők is megmondhatják, nyilván be kellet törni a hadsereget felsővezetését is. Különben is a háborút megnyerte még így is.
2011. febr. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ma 01:02


Hitler 1944-1945-ben többször is elmondta, hogy Sztálin részéről ez egy bölcs döntés volt, és sajnálta, hogy ő maga ezt nem lépte meg. Szóval ennyit arról, mit gondolt Sztálin legfontosabb ellenfele erről a kérdésről.


Mellesleg nem viccből végeztette ki a tiszteket, hanem egy körükben formálódó puccsista csoport miatt.

2011. febr. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ma 08:11


Nem még így is, hanem csakis így, tábornokok egy befolyásos csoportjának ugyanis az volt a terve, hogy egy Németországgal vívott háború esetén megnyitják a frontot, megbuktatják a kormányt és ők lesznek a kiskirályok a békekötés után. Ez persze nem sikerült, de így is akadtak áruló szovjet tisztek, pl. Vlaszov.

2011. febr. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Szerintem meg a "milett volna ha..." kérdéseknek semmi értelme mert nem ùgy lett ùgyhogy ilyeneken felesleges törni a fejedet;)
2012. máj. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A történelemben nincs "mi lenne ha". Sztálin akkor 81 éves lett volna. Mit gondolsz, miképpen gondolkodik egy ilyen korú ember, még ha politikus is?

A szovjet meghátrálás alapvető tévedés. A válság kirobbanása Kennedy tapasztalatlansága miatt következett be, a befejezésében viszont igen jelentős aktív szerepe volt. Többek között ezért is kellett meghalnia.

Szuperhatalmak vezetőinek nagy nemzetközi kérdésekben teljesen mások a szempontjaik, mint a belpolitikai cselekvés közben, ezért annak alapján csak téves következtetéseket lehet levonni.

2012. máj. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!