Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit látnánk ha a szemünk...

Mit látnánk ha a szemünk nagyobb tartományban lenne képes látni sugárzást (infrasugaragat, gammasugarakat stb)?

Figyelt kérdés

jól fogalmaztam?! próbáltam


vagy a kozmikus sugarakat,mikrohullám sugarat.. de érdekes lenne ,és mit lát az aki szélesebb tartományban látja a sugarakat ,mint mondjuk én?


2011. febr. 22. 21:17
 1/8 anonim ***** válasza:
akkor mért nem mondod el hogy mit látsz hiszen te látsz széles tartományban -.-"
2011. febr. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Próbáld meg elmagyarázni a lila színt valakinek, akinek még nálad is keskenyebb a látható spektruma, és mondjuk ami a kéken túl van, azt ő ultrablue-nak hívja és nem látja. Na ugyanennyire tudná neked elmagyarázni az UV-t valaki, aki lát UV-ban.
2011. febr. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Természetfilmekben szoktak ilyenek lenni: hogyan lát a kígyó (hőképet) a méhecske (UV), a denevér (visszhang alapján), a kutya (kevesebbet, mint mi).

Ezek jó képek, csak hamis színekkel vannak felvéve (mivel ezeket a színeket mi nem látjuk. De a mintákat, formákat jól visszaadják.

2011. febr. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

a madarak szélesebb tartományban látják a fénysugarakat, mint mi, ezért ők még színpompásabb világot látnak maguk körül, mint mi.

azt a tényt a tudósok a madarak szemének vizsgálatakor értették meg.

milyen jó a madaraknak

2011. febr. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Na. ez a nagy kérdés!!! Szerintem, és ez most nem vicc: látnánk az UFO-kat, legalábbis többet mint most. Látnánk angyalokat, legalábbis bizonyos emberek által angyalnak nevezett tudatos, jelenleg nem látható lényeket. És még erdei manókat, tündéket, ilyesféléket is. És ha még jobban tágítanánk, láthatnánk a jelelneg nem fizikai testben élő embertársainkat. És azt a színpompát, amit előző válaszoló írt. Egyszer álmomban láttam ilyen színpompát. Nagy utazáson vettem részt.... és úgy.
2011. febr. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%

Utolsó:


[link]

2011. febr. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Néhány nőnek van négyszínlátása az általában szokásos háromszín látás helyett. Őket kérdezd.

Valahol láttam rajzot is, ahol ezt meg lehet nézni.

2011. febr. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 1Roberto1 válasza:
Látnád Milyen szennyezett a Föld.
2011. febr. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!