Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Környezetvédelemmel kapcsolato...

Környezetvédelemmel kapcsolatosan ti nem éreztek néha így?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Egyik tulajdonságom, hogy védem a környezetet. Például nem folyatom a vizet világnak, nem dohányzok, kerékpározok, amikor csak tudok, szelektíven gyűjtöm a szemetet, nem szemetelek, leoltom a villanyt, ha nem kell, védem és ahogy tudom ápolom a természetet. DE!! Néha elfog a gyűlölet, a kilátástalanság, a nincs miért élni érzés, amikor tudom és látom, hogy az emberek nagy százalék sz arik bele az egészbe, füst, szemetelés, nincs szelektív, folyatják a vizet, szennyezik a környezetet, összebarmolnak graffiti, firka, és a többi... és ilyenkor vagyok úgy, hogy az egésznek semmi értelme nincs. koleszos vagyok, ingyen van a víz, folyathatom, miközben afrikában meginnák vagy öntöznének vele, én meg csak nézem, hogy kifolyik a csapból, egyenesen le a lefolyóba, vagy akár a wc be.. és ilyenkor gondolkozom el azon hogy mennyire semmi értelme nincs az egésznek, és hogy nekem sem kéne csináljam, folyassam csak a vizet, égjen a villany, ingyen van (mondjuk talán a villany a legkevesebb a környezet szempontjából) stbstbstb. Ti mit gondoltok erről? Nagyon szépen köszönöm! 19/F
2011. febr. 24. 23:29
1 2
 1/11 emlya válasza:

Telhjeen egyetértek Veled, ráadásulén ezt tanulom, települési környezetvédő technikusnak tanulok,ideén végzek, de olyan sokszor elfog az az érzés, hogy MINEK????????????????????????

Hiszen a tehető emberek, meg úgy általában a legtöbb ember akkor is szemetel (pl.), ha ezredszer szólok rá is...

De tudod mit, ne adjuk fel!!!!!

Már legalább 2-en vagyok és ha mind a 2-en fejenként legalább 1 embert megtudunk győzni már nyertünk, mert annál kevesebb lesz a szennyezés.

ja és szomorú, hogy egyesek nem veszik észre, hogy ezzel a turizmusnak is rengeteget ártanak.

Feleslegesen tanultam 2 évet!!!! És okszor nem látom a fényt az alagút végén, túl gyakran!!!

2011. febr. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akkor te tudod, hogy mit érzek. Áh..
2011. febr. 25. 00:20
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen a trükk, hogy ilyenkor sem szabad feladni, amikor tudod, hogy a nagy számok miatt semmit nem ér az, hogy Te véded-e a környezetet, vagy nem.


Viszont kicsit úgy érzem túllihegitek a dolgot: a graffitinek nem tudom mi köze van a környezetvédelemhez pl... a turizmus meg szerintem egyenesen rosszat tesz a környezetnek (kivéve a városi turizmust, ahol nincs környezet). Én például sosem érzek lelkiismeret-furdalást, ha a városban eldobok egy sörösdobozt, papírfecnit, vagy akármit, az egész város egy nagy szemétrakás, a benne lévő legtöbb emberrel együtt :P

Viszont arra szoktam figyelni, hogy lehetőleg szelektíven gyűjtsem a hulladékot. Füst alatt nem tudom mit értessz, ha cigifüstöt, szerintem az is teljesen ártalmatlan a környezetre. Az emberekre nem, de a környezetre igen. De egyébként nem cigizek.


Az erdőben viszont nem szemetelek, és nem is nagyon hangoskodok.

2011. febr. 25. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 hollófernyiges ***** válasza:
100%

"ingyen van a víz, folyathatom, miközben afrikában meginnák vagy öntöznének vele,"


Attól hogy te kevesebb Duna-vizet (vagy bárhol Magyarországon a megfelelő víz) folyatsz, Afrikában még egy cseppel sem lesz több. A gond ott van, hogy te ezt áldozatnak, aszkézisnek fogod fel, pedig ennek csak egy hétköznapi rutinnak kellene lenni, hogy nem folyatod a meleg (vagy hideg) vizet fölöslegesen, leoltod a villanyt ha nem kell, kisebbre húzod a fűtést, amire oda sem kell figyelni és egyharmaddal kisebb a rezsid mint másoknak, és mellesleg a környezetnek is jó. Ez utóbbi amúgy véleményem szerint csak sebtapasz a leprásnak, a magyarok ökológiai lábnyoma kétszerese az ország területének, vagyis felezni kellene az energia- és nyersanyag-felhasználásunkat, és ezzel még nem is állunk rosszul, mert az amcsiknal pld egyötödre kellene csökkenteni, hogy ökológiailag fenntartható gazdaságunk legyen.

2011. febr. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak pontosan azzal van a probléma, amit ti itt egymás közt megbeszéltek. Ha valaki hozzászokott ahhoz, hogy amint elszívta a cigijét, pöcköl egyet, illetve a kiürült sörös dobozt egy kecses mozdulattal hátrahagyja, azt nem fogod rávenni arra, hogy holnaptól szelektíven gyűjtse a szemetet, takarítson maga után és mondjuk tömje be a lyukakat a pöcén.


Kevésbé agresszív módon sokkal többet el lehetne érni. És az sem utolsó, hogy nem mint, fentebb említett, aszkéta teszed ezeket a dolgokat, hanem magad miatt gondolod komolyan. Illetőleg nem azt vetíted előre, hogy meg fogunk dögleni, hanem inkább arra koncentrálnál, hogy milyen megoldások vannak amik környezet-barátak és nem kell feladni a megszokott életvitelt (most nyilván nem az elpöccintett cigire gondolok, hanem pl. a klotyón lehúzott vízzel való öntözésre).


És végül, szerintem meglepődnél azon, mennyien vagyunk akik odafigyelünk akár a közvetlen, akár a távolabbi környezetünkre.

2011. febr. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
02:17-esnek csak gratulálni tudok...
2011. febr. 25. 15:39
 7/11 A kérdező kommentje:
azért tiszta szemét egy tucat város, mert sok a magadfajta ember.. . Na mindegy, ez az, amiről beszéltem.
2011. febr. 25. 15:40
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező ti a sznob-partijaitokon igaz pezsgősüvegből szagoljátok a saját fingotokat, mint a south parkban?
2011. febr. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem annak tényleg nincs sok értelme, ha páran spórolunk a vízzel és nem dobjuk a taknyos zsepit a fűbe. Akkor lesz (talán) értelme, ha a gyereink ezt megtanulják, megszokják és nekik már nem lesz furcsa vagy megerőltető. Akár még egy társadalmi norma is lehet belőle. Lehet, hogy ez több generáció után lesz, de hát csak muszály elkezdeni valamikor.. :)
2011. febr. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 hollófernyiges ***** válasza:
100%

"Lehet, hogy ez több generáció után lesz"


Optimista vagy :) Egy generáción belül rákényszerülünk arra hogy spóroljunk az energiával, és nem ilyen mobiltöltőkihúzós nagyságrendben. Legkorábban akkor amikor elfogy az olcsó olaj.

2011. febr. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!