Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A népszavazással kapcsolatosan...

A népszavazással kapcsolatosan a következő kérdés merült fel bennem: Milyen mértékben vagyok köteles együttműködni a népszámlálóval?

Figyelt kérdés
Pl fel kell-e kapcsolnom a villanyt miatta, hogy tudjon írni, engednem kell-e hogy a székemre leüljön, fel kell-e öltöznöm azért mert bejön a lakásba vagy abba kell-e hagynom azt, amivel épp foglalkoztam (főzés, fürdés, szex, bármi nem törvényellenes) azért mert be akar jönni a népszámláló és kérdezni akar?
2011. okt. 28. 10:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Nem kell beengedned. Kikiabálhatod a válaszokat az utcára, ha úgy kényelmesebb. Vagy kitölthetted volna a neten. Egyébként szavazásra nem emlékszem, valószínűleg elírtad.
2011. okt. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Egyszerűbb ha neten töltöd ki, am nem vagy köteles beengedni sem a kapuba is állhat
2011. okt. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
A magyar ember alapvetően kőbunkó. Természetesen tisztelet a kivételnek, de a kérdező erősen nem az. Sőt... Nem kötelező értelmesen és emberként hozzáállni a népszámláláshoz. Csak akkor ne csodálkozz, ha tényleg kivert kutyaként bánnak veled.
2011. okt. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
Felhív, és egyeztet időpontot, nem? Akkor viszont bánj már vele emberként. Ha attól tartasz, hogy megzavar valamiben, akkor miért nem töltötted ki neten?
2011. okt. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Neten nem tudom kitölteni, mert nincs ott a vallásom a választhatók közt.

Nem értem, miért tartjátok természetesnek, hogy az állam betolakodhat a magánszférámba, a saját lakásomban viselkedési megjelenési elvárásokat fogalmazzon meg velem szemben, vagy, ami a nonpluszultra, elvárja hogy az Ő népszámlálásából NEKEM közvetlen költségeim legyenek. (Pl ég a villany az asztalnál ahol a koma írogat)

2011. okt. 28. 10:59
 6/15 anonim ***** válasza:
85%
Nem, nem tolakodhat be, ha nem akarod. Kitöltöd a kapuban és kész. Csak ha neked annyira nem fontos a népszámlálás, hogy még a villanyt sem kapcsolod fel miatta, ha nem kötelező, akkor miért ekkora probléma, hogy nincs ott a vallásod a választhatóak között?
2011. okt. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A népszámláló biztosok rendelkeznek egy kemény mappával ,az olyan emberek miatt akik nem akarják beengedni őket így nem kell behívnod a lakásban , gatya legyen rajtad azért, de nem muszáj felöltöznöd sem, mert írni fog és nem érdekli mi van rajtad, egy egyszerű ember aki munkát vállal mert nincs más lehetősége a pénzszerzésreattól függetlenül, hogy egyetért-e a kérdésekkel vagy nem!!!! Olvasd el a kérdéseket, minden rá adott válasz megtalálható rólad valamelyik hivatalban, és a vallásod ha nem szerepel beírathatod az egyéb! rovatba,hogy miaz !!! Amúgy Interneten okt.16.ig volt lehetőség! Mellékesen aki nem szolgáltat adatot, szabálysértési eljárárást indít a jegyző, bírság: 50000.-ft! Szerencse, hogy az én körzetenben csak rendes, tisztes polgárok voltak, senki nem vlt felháborodva és beengedtek!!! egy álláskereső népszámláló..
2011. okt. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
51%
A vallást nem kötelező megadni, oda van írva.
2011. okt. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"Pl ég a villany az asztalnál ahol a koma írogat"

Nincs ablak? Pincében laksz?


"az állam betolakodhat a magánszférámba, a saját lakásomban viselkedési megjelenési elvárásokat fogalmazzon meg velem szemben"

Nem fogalmaz meg. Vannak úgynevezett íratlan, de elfogadott viselkedési formák. Tudod: többek közt ettől lettünk emberek. Legalábbis a többségünk. Persze vannak, akik ezt nem akarják elfogadni, és inkább élnek állatként. Tulajdonképpen fogadhatod szuahéli nyelven is a számlálóbiztost, azt úgysem érti meg, neked meg nem kötelező tudnod magyarul.


"Neten nem tudom kitölteni, mert nincs ott a vallásom a választhatók közt. "

Egyéb van, ha jól tudom. Az, hogy te a Szent Háromfejű Lovasszoborban hiszel úgysem lesz KSH tétel, csak mint "egyéb vallású" lesz felsorolva. Ugyanígy a Jedi "vallás" is csak az egyéb között fog szerepelni. (Más kérdés, hogy a SW története szerint a Jediség nem vallás, sokkal inkább egy kisebbség, de a magukat Jedinek vallóktól nem is várok el ennyi intelligenciát.)

2011. okt. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
51%
Persze,hogy nem kötelező!!! de ez az agyat@lan meg akarja mondani de állítja,hogy nincs hova írja, na erre van az "egyéb" rovat, ahová BETŰKKEL beírhatja, hogy pl. Jehova, Krisna, Evagelista , stb...
2011. okt. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!