Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Csapvízből hő energia, ti ezt...

Csapvízből hő energia, ti ezt elhiszitek?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=X3G2iV477Ns


Lehet le vagyok maradva,az ég világon semmit nem hallottam még erről,a napiszar.hu-n találtam a videót,ebben a pillanatban.


A videóban egy magyar elektromérnök találmányát láthatjuk amivel sima csapvízből hő energiát állít elő,ami alkalmas lehet hegesztésre,kocsik,repülők meghajtására.


Ezzel az eljárással 1L csapvízzel akár 100km-t is megtehetne a kocsi,rendkívül környezet barát (tiszta),biztonságos ám ami a legfontosabb olcsó technológia lenne...A feltalálónak 500 Millió forintra lenne szüksége a tervek tökéletesítésére ám gyönyörű szép országunk erre nem áldoz,azt mondja nincs pénz rá.


Így a feltaláló be fektetőket keres,ám az sem lehetetlen hogy el adja a találmányt külföldre.De szeretné itthon tartani,mert ez a technológia kétség kívül fel lendíthetné a magyar gazdaságot...stb.De az ország nem áldoz rá.


Ti ezt elhiszitek?


Valaki tud valami infót arról hogy most mi van ezzel a találmánnyal és a feltalálóval?


2011. márc. 2. 12:43
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Sok ilyen őrült feltaláló van, aki azt képzeli vagy csak azt hazudja, hogy örökmozgót épített, vagy ilyen csodaerőművet. Sok száz éve mindig felbukkannak ilyen csalók (akik néha maguk se tudják, hogy csalók, csak nem elég képzettek fizikából), ez nem újkeletű jelenség.


Elméletileg egyébként lehet vízből, pontosabban a víz fő összetevőjéből, a hidrogénből atommagfúzió útján energiát kinyerni (a Nap és a többi csillag is így működik, valamint a hidrogénbomba), de erre földi, szabályozott körülmények között még nincsen működő megoldás.

2011. márc. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
amit elmondanak a videóban, annak se füle se farka.
2011. márc. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Megnéztem a videót, akkora állatságokat mond, hogy félelmetes. Például hogy a benzin atomjaira hasad a hengerekben - ha így lenne, nem kéne gyújtani. És hogy az égési sebességet m/s mértékegységben adja meg.


Szóval az a helyzet, hogy a kis motyójában bármi lehet, többek közt valamilyen akkumulátor, melynek segítségével lehet, hogy valóban vizet bont, amivel átégeti a fémlapot. De gyakorlatilag a ma ismert világ teljes fizikáját és kémiáját kéne átírni, ha a víz képes lenne több energiát leadni az égésével, mint amennyit a bontására használtunk.


Ha a víz képes lenne erre, akkor gyakorlatilag csepp vízből egy univerzumnyi energiát is elő lehet állítani. Semmi másra nincs szükség, mint a vizet egy kezdeti befektetéssel elbontani, elégetni (újra víz lesz), az energiát eltárolni, ezzel az energiával újra elbontani (és még ugye maradt egy kis többlet), tehát ha nagyon sokszor ismétlem a ciklust ugyanazzal a vízcseppel, akkor a sok kis többlet akár végtelen mennyiségű energiát termelhet...


Na ha ez így van a vízzel, akkor mindennel így van ám, és az Univerzumban is így kell lennie, tehát az egész világnak nagyon gyorsan végtelen energiájúvá és tömegűvé kéne válnia, és elsöpörnie az összes hülyét, aki a XXI. szézadban még mindig hisz a vízautóban.

2011. márc. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Sajnos én nem vagyok elég képzett fizikából,ezt nézd el nekem,de ha jól értettem a technológia lényege hogy nem kell a hidrogént a vízből kiválasztani ami nagyon drága és veszélyes.A sima csapvíz mehet bele ami jelentősen olcsóbb és biztonságosabb...


Lehet hogy rendszeresen lehet találkozni ilyen "csalókkal" aki talán maguk sem tudják hogy azok,csak nem vágják a fizikát...De ez a feltaláló a felvételen be mutatta hogy csapvízből képes annyi hőenergiát elő állítani hogy azzal lyukat égessen egy fém lemezre,nem csak tervrajzokat mutogatott ezért én ki zárnám azt a lehetőséget hogy csaló vagy nem elég képzett.

Persze ettől még be bukhatott a találmány,csak az érdekelne engem hogy végül kapott-e ez a feltaláló bárkitől,bármilyen esélyt hogy "tökéletesítse" a terveket.Vagy csak úgy ahogy van eltünt a találmányával együtt mert mindenki félt pénzt adni erre?


Ha ez sikerülne,lényegében az olaj ipar csődbe menne és talán még a gáz iparra is hatással lehetne,elvégre ha képes annyi hőt elő állítani hogy heggeszen és kocsikat hajtson,akkor fűtésre is alkalmazható lehetne...Mégsem érdekelt senkit akinek pénze van?


Engem az háborít fel a legjobban hogy az ország vezetői nemet mondtak,mikor hatalmas szüksége lenne az ország gazdaságának végre valami hasonló találmányra és ezt a pénzt havonta elsikkasszák,meg ki fizetik végkielégítésnek...


Ez az ország nem képes termelni semmit csak meg venni másoktól?Rengeteg magyar találmány van amire itthon nemet mondtak és most külföldről importálják vagy nem mert olyan drága....Nah ez csalás kétség kívül és még csak fizika sem kell hozzá:(

2011. márc. 2. 13:42
 5/25 anonim ***** válasza:
Túl szép hogy igaz legyen!
2011. márc. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy ez az ország nemet mond. Ennek semmi köze az országhoz, sőt a kormányzathoz sem, amelyik nemet mondhat valamire, az ország ugyanis mi vagyunk és népszavazással mondhatunk igent vagy nemet. De, ha ez olyan qrva jó találmány lenne, mint amekkora csalás, akkor rengeteg befektető kapva kapna rajta szerte a világon.

Nekem elég 200 millió és majd 60 év alatt kidolgozom a perpétum mobilét.

2011. márc. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Lehet benne valami,de utána kéne járni a dolgoknak!

[link]

2011. márc. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
57%

Úgy látom, hogy Te már eldöntötted, hogy (minden racionális válasz ellenére) te elhiszed ezt a sületlenséget.

Szerintem gondold át ezt újra: a bűvészek ennél sokkal valódibbnak látszó trükköket is meg tudnak csinálni, nemhogy videón, de még a való életben is. Te elhiszed azt is, hogy David Copperfield tényleg tud repülni? Nem tud.

Ez a "feltaláló" is hiába ágál a videón, ez csak egy butaság, ilyen készülék nem létezik, ellentmond a fizika alapvető törvényeinek.

Még annak is nagyobb valószínűsége van, hogy elengedsz egy almát, és az fölfelé fog esni; de energia a semmiből NEM keletkezik, örökmozgó (sem mechanikus, sem termodinamikus) nem létezik.

2011. márc. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon régi történet,(több mint 10 éves)nem értem,hogy még mindig nem áll sehogy a dolog!
2011. márc. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
0%
Előtte tájékozódj alaposabban a dologról,és ne állítsd felelőtlenül előre azt, hogy hülyeség,egy olyan találmányról,amiről alig tudsz valamit!
2011. márc. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!