Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ki tud- e gyulladni az ember...

Ki tud- e gyulladni az ember gyomrában a pálinka ha sokat iszik belőle valaki?

Figyelt kérdés
2011. márc. 3. 10:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Az égéshez oxigén kell és szikra.

Ha ezeket lejuttatod a gyomrodba, akkor igen :-)

2011. márc. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Miért kellene szikra hozzá? Vannak anyagok, amelyek spontán képesek meggyulladni, sőt vannak gyújtó hatású oxidáló anyagok.
2011. márc. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A gyomorban?
2011. márc. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Bár nem vagyok vegyész, de szerintem vannak olyan agyagok, amik kötött formában tartalmaznak oxigént és emiatt képesek arra, hogy akár a víz alatt is égjenek (persze lángjuk nem lesz, de égni fognak) - és nem kell hozzá szikra.


Most nem a pálinkára gondoltam.

2011. márc. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Kedves kérdező,

ettől ne félj, a pálinka a gyomrodban még akkor sem fog meggyulladni, ha sokat iszol belőle és rágyújtasz...


A nem vegyész kollégán tényleg látszik, hogy nem ért a kémiához, és tudományos ismeretterjesztő kisfilmekből vannak kémiai emlékei, de a puzzle (mozaik) helyes összerakása már nem sikerül.

Azok az anyagok amiről beszél, nem emberi fogyasztásra szánt kemikáliák, és ezekből is csak néhány van, a kérdező ellenben a pálinkára kérdezett rá.

2011. márc. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ilyet azért ne csinálj:


[link]

2011. márc. 4. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, csak azért kérdeztem mert láttam egy alkeszt ahol élek és egy dúrva este alkalmával úgyanilyen kék láng jött ki a szájából, azonnal szódat adtunk neki(épp az volt kéznél) és a doki mondta hogy a pia gyulladt ki benne! lehet nem szó szerint értette :)
2011. márc. 4. 16:04
 8/9 anonim válasza:
Bár én sem vagyok vegyész, de nekem volt olyan szomszédom aki sokk rumot ivót és igenis begyulladt a gyomrában a szesz!
2011. márc. 10. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Olyat is hallottam, hogy ilyenkor belehugyoztak a szájába a delikvensnek, mert nem volt kéznél más folyadék, amivel el lehettt volna okozni a tüzet :)
2011. márc. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!