Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak vizsgára?

Hogyan tanuljak vizsgára?

Figyelt kérdés

Vizsgára készülök ami egy hét múlva lesz. Rengeteg tételt kell megtanulnom.

Viszont szinte csak magolom és így nem fog sokáig meg maradni.

Hogyan kéne tanulnom?


2011. márc. 5. 11:56
 1/2 anonim válasza:
át kellene jegyzetelned.. leirnod a sűrűjét, majd megértetned magaddal.. igy tanultam én is. nekem bejött. időigényes, de nagyon halad.
2011. márc. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Én először átolvasom az adott tételt, majd a követekző olvasás alkalmával úgy értelmezem, mintha valamiféle mese lenne (minta mesét, vagy regényt, történetet olvasnék, és a lényeget megjegyzem, tehát nem magolom!). Aztán miután értelmeztem a szöveget, újra és újra elolvasom, eladdig, hogy a fontosabb részeket (magolás nélkül) szinte szóról szóra vissza tudom idézni. És miután így megtanultam az összes tételt vagy témakört, mégegyszer átveszem az egészet az elejétől (de már korántsem igényel olyan sok időt, mint maga a megtanulása). De minél többször térsz vissza egy adott tételhez (ismétlés jelleggel), annál biztosabb:)

Ja és fontos, hogy ha tudsz, saját példákhoz kösd az anyagot, ez is sokat szokott segíteni, mert így könnyebben eszedbe jut az anyag, van kiindulási alapod:)

Sok sikert!

2011. márc. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!