Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Logikát, logikus gondolkodást...

Logikát, logikus gondolkodást lehet fejleszteni? Akkor is, ha nem vagy ilyen beállítottságú? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
2011. márc. 9. 14:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A logikus gondolkodást is lehet, de ez jórészt adottság kérdése.


A logikát, mint olyat pedig tanulni lehet, sőt kell is, mivel a logika nem vele született képesség (amilyen pl. a logikus gondolkodás lehet), hanem szerzett tudás. Szabályai vannak. Ez minden további nélkül tanulható.

2011. márc. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Fejleszthető, de zseni az senkiből sem lesz(ha nem született annak).
2011. márc. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Aha, hát persze, nem is. És hogyan fejleszthetem?
2011. márc. 9. 15:00
 4/11 anonim ***** válasza:

A szerzett tudás részét, ami ilyen beállítottságúvá tehet, azt úgy ha például elolvasod legalább a wikipédián azt a pár logikai hibát ami ott van, hogy "elkerüld őket" ha beszélgetsz valakivel.

A gondolkodásod pedig úgy, szerintem, ha logikai feladatokat, iq-teszteket töltesz, fejtesz meg. Például van 3 kocka valamilyen mintával, mi illik a negyedik be, A ábra B ábra vagy C ábra... Ide kell logikus gondolkodás szerintem.

2011. márc. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A logikának szabályszerűségei vannak. Könyvből (is) tanulható.


IQ teszteket töltögetni nincs sok értelme, annak igen kevés köze van a logikához.

2011. márc. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Amikor az első ránézésre összevissza minták, számsorok, stb között rájössz a szabályszerűségre azt is valamiféle logika mentén teszed, nem?
2011. márc. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen. De én nem vagyok nagyon logikás. Nem születtem ilyen adottságokkal. Inkább humán beállítottságu vagyok. És azt mondják ez ellen nem is tehetek semmit, de én szeretném fejleszteni a logikámat, ha van egyáltalán..
2011. márc. 9. 18:04
 8/11 anonim ***** válasza:

17:19


Az logikus gondolkodás, egy gondolkodási minta.


A logika, mint tudományág ettől különböző.

Inkább következtetések, bizonyítások, stb. rendszere.


Tipikus elemei az un. Premisszák.


Egy példa:

Ha P(1) - állítás - igaz

és P(2) igaz


akkor

A konklúzió Igaz.


Ha P(1 vagy 2) hamis, a másik igaz, akkor a Q = igaz.


És így tovább.

2011. márc. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Logikus gondolkodáshoz szerintem jó emberismerőnek kell lenni. El kell felejteni az én központú dolgokat és más ember fejével kell gondolkodni. Vagyis mit tennél ha te lennél olyan helyzetben??! Amúgy fejleszthető.. Van aki saját kárán van aki a másén tanul.
2011. márc. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

húú. milyen katyvasz van itt.

Csinálj sok logikai rejtvényt, példát, attól fejlődhet a logikus gondolkodásod. Vagy ha attól sem, akkor mástól sem fog.


A logikus gondolkodás egy készség, ami fejleszthető (kérdés, hogy milyen korban mennyire, ezt esetleg a pszichológusok tudnák megmondani).

2011. márc. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!