Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha eltűnne az emberiség egy...

Ha eltűnne az emberiség egy következő civilizáció mit találna utánunk?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy eltűnik az emberiség egyik pillanatról a másikra. (Nem érdekel az "Emberiség után" című dok.film) Egy utána évmilliókkal kifejlődött intelligens faj találna rólunk nyomokat? Tudom, hogy van lemeztechtonika, stb... De elvileg találhatna valamilyen nyomokat? Vagy a Holdon? Egyáltalán az még pályán lenne? - úgy hallottam, hogy folyamatosan távolodik. És az lehet, hogy előttünk esetleg voltak mások csak már az évmilliós folyamatok eltűntettek mindent? - jóval a dinószauruszok előtt.
2011. márc. 13. 18:52
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Az evolúció kizárja, hogy nálunk fejlettebb civilizáció létezhetett még a dinoszauruszok előtt. A prekambriumról ugyan nagyon keveset tudunk, ahhoz képest, hogy mekkora időtartamról van szó, de az akkori körülmények között egy fejlett civilizáció létezése gyakorlatilag lehetetlen. Természetesen ez csak a Földre vonatkozik.
2011. márc. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A Holdon biztos hogy évmilliók után is megtalálnák az amerikai zászlót, a holdjárót meg a lábnyomokat (nincsenek gázok így nincs szél sem ami eltüntetne egy lábnyomot).

A Földön nem tudom hogy mit találhatnának, az biztos hogy ami megmaradna több km mélyen lenne a föld alatt.

2011. márc. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem sok mindent. Lennének romok, de 60 millió év múlva valószinűleg nagyon ritka csontvázakat találnának (akárcsak mi a dínóktól).


Nézd csak meg, mennyi maradt a második világháborús vasbeton épületekből, bunkerekből. Ahhoz képest, hogy alig 60 év telt el, már eléggé elnyelte őket a természet.


Nem hinném, hogy az utánunk következő civilizáció nagyon sokat találna belőlünk.

2011. márc. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 dellfil ***** válasza:
100%

Szerintem 100 millió éves nagyságrendeben még mindig kimutathatóak lennének a mostani "civilizáció" nyomai.

És most "csak" a mostani technológiai "színvonalra" gondolok. (Mármint arra, hogy a mostani technológiai színvonalunk elég lenne, egy a Földön 100 millió évvel ezelőtti ugyanilyen civilizáció meglétét könnyedén kimutatni. Biztos találnánk PVC, teflon, bizonyos rozsdamentes ötvöztet, stb. darabkákat.)


dellfil

2011. márc. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

100%, hogy sok nyomunk maradna.

Elég csak arra gondolni, hogy a dinoszauruszoknak mennyi nyomát találtuk már meg pedig 100-60 millió évvel ezelőtt éltek és tulajdonképpen csak a "csontjuk" maradt fenn, ami nem egy kifejezetten időtálló anyag pl.: kőhöz képest.


A Hold pedig sose fogja a Földkörüli pályát elhagyni, előbb fog a Nap elnyelni minket, minthogy ez megtörténhetne.

2011. márc. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%

szerintem viszont elképednének azon, micsoda kapzsi, aljas világ volt előttük. nem értenék, hogy tudtak ilyen pusztító bombákat gyártani, irtózatos gázokat kitalálni

undorodnának az elődeiktől

2011. márc. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
21%
nem értenék, hogy hogyan lehetett ennyiféle eszközzel magzatokat öldösni
2011. márc. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ezzel kapcsolatban van egy nagyon jó kis dok film, úgy kell rákeresni hogy mi lenne ha kihalna az emberiség.... nagyon vagány, imádtam !!
2013. okt. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!