Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen tavcsovet vegyek?

Delavega kérdése:

Milyen tavcsovet vegyek?

Figyelt kérdés
sziasztok! milyen csillagaszati tavcsovet vegyek bolygok megfigyelesere? Hanyszoros nagyitasu a megfelelo? falun lakok, nem szennyezett az egbolt mint varosban, nezegettem mar, csak donteni nem egxszeru, a valaszokat elore is koszonom
2011. márc. 13. 22:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem csak a nagyítás a lényeg. Newton távcső erre a célra tökéletes szvsz (ha jól emlékszem, mert egy időben én is nézegettem, csak $ nem volt rá)



[link]

2011. márc. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nagyon jól gondold át, mielőtt egy forintot is kiadsz!

Eszedbe se jusson egy „áruházi távcsövet” vásárolni, ezeknek szinte mindegyike szemétre való kacat. Csábító a tudat, hogy pár ezer vagy tízezer forintért vehetünk egy távcsövet, aminek viszonylag esztétikus a kinézete és azonnal használható. Ezek az eszközök azonban sajnos csak gyermekjátéknak jók (pont erre a célra gyártják őket akkor is, ha 30-40eFt-ot kell értük fizetni).Egy kezdőnek nem érdemes első körben egy nagyon drága műszert sem venni, mert ha később kiderül, hogy mégsem érdekli annyira a csillagászat, akkor sok pénzt dobna ki az ablakon. A legszomorúbb hibák egyike amit egy kezdő elkövethet az, ha egy gyenge optikájú távcsövet vesz. Sajnos ez az a buktató, amibe a legkönnyebb beleesni. Az „áruházi” távcsöveket könnyű felismerni és elkerülni, de egy rosszabbul sikerült optikájú távolkeleti távcső pont ugyanúgy néz ki, mint egy jól sikerült példány. És persze ezeket a darabokat sokkal olcsóbban kínálják eladásra használtan, mint a bolti ár. A használt távcsövek megvételét általában lelkesen javaslom, mert egy távcső a rendeltetésszerű használat közben gyakorlatilag nem károsodik, használtan ugyanolyan jó mint újonnan volt. De csak és kizárólag akkor szabad használt távcsövet megvenni, ha egzaktul meg tudjuk állapítani a minőségét a megvásárlás előtt. Mindenképpen kérjünk segítséget egy tapasztalt amatőrtől vagy vizsgáltassuk meg a távcsövet egy profival, mielőtt megvesszük. Ha ezt nem tesszük, nagyon komoly problémáink lehetnek később.

2011. márc. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszotokat! eddig pl azt nem is tudtam hogy nem szabad áruházi távcsövet vásárolni, mégha annyipénzért ezt meg azt tud, pl amit én kinéztem, az a vateráról van,ezel lehet valamit kezdeni?


[link]


vagy ez is a ne vedd meg mert áruházi kategoria

2011. márc. 14. 10:00
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

A linked már nem él, de a neve alapján az is kínai tucattermék, rossz minőség, vagy ha úgy jobban tetszik használhatatlan kacat.


Itt keresgélj, bár ezek használtak, de ezek az "igaziak":


[link]


Bolygókra olyan távcsövet keress, ami 10-30 cm objektívű, és képes 50-400 szoros nagyításra. Mindent a pénztárcád szerint :)


maci

2011. márc. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

hűhh. az pedig nem olcsó.. :/ pl egy ilyen távcsővel miket lehet kihozni?


Celestron Powerseeker 60AZ teleszkóp

[link]

2011. márc. 14. 18:18
 6/8 anonim válasza:
Hosszút barátom, hosszút!
2011. márc. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat! Megtaláltam a nekem megfelelő távcsövet.:)
2011. márc. 18. 22:49
 8/8 A kérdező kommentje:
Celestron Powerseeker 50AZ kezdésnek ilyen típusú távcsövet vettem, és nem csalódtam benne, szeretnék houá napszűrőt venni, azt hol lehet?
2011. márc. 23. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!