Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi ez az egész? Csak 1 kérdésr...

Mi ez az egész? Csak 1 kérdésre kérek választ.

Figyelt kérdés
Mi ez az egész?Miben élünk?Hogy lettünk?Rendben van én elfogadom azt hogy van Isten azt is hogy a majmokból lettünk.De azért az senkinek se merül fel a fejébe ,hogy előtte mi volt?Istent ki teremtette?És őt ki?A föld hogy alakult ki vagyis azok a gázok amiből lett a föld)?Valahol ennek elkellet kezdődnie.Vagy csak hibák egymásra halmozódásának az eredménye lennénk mi?
2011. márc. 15. 01:43
 1/8 anonim ***** válasza:
ha jólértem a kérdést,azt akarod tudni miből alakult ki lényegében az univerzum...na mielőtt feltetted volna ezta kérdést,elgondolkodhattál volna,mert erre nemlehet kielégítő választ adni.hogy mi volt a nagybumm előtt nemtudni,de ha én tudnám is,és elmondanám miből,meg miért,akkor arra is rákérdeznél,hogy az miből és miért,és így tovább:D
2011. márc. 15. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Pontosan, ez a kérdésem lényege.Ezen én nem kicsit gondolkodtam és átfutottam több lehetőséget is de .....

A kérdés lényege igazából valakivel erről beszélni illetve újabb nézőpontok megvizsgálása bele mehetnénk nagyon mélyen a témába (az emberekbe:személyiség stb..)de fölösleges lenne ezt itt esetleg máshol.

2011. márc. 15. 01:55
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés.Nem akarlak megbántani de te is valószínűleg 1 alapok nélküli valamiben megszállottan hiszel azért mert jol van tálalva.
2011. márc. 15. 03:14
 4/8 anonim ***** válasza:

Különböző biokémiai reakciókból élünk. Nem a majmokból, hanem a majmokkal együtt egy közös ősből fejlődtünk ki. Előtte egy, szerves anyagokkal telített ősóceán volt. Azelőtt egy bazinagy porfelhő, ami a gravitáció hatására elkezdett összehúzódni, csomósodott, felforrósodott, és lett belőle a Naprendszer.


Előtte pedig egy vagy kettő szupernóva volt, ezek hozták létre a hidrogénből a nehéz elemeket, amiből a Földön kialakulhatott az élet. Az előtt az ősrobbanás volt, amikor szétszóródott az anyag, és létrejött a világegyetem.


Azelőttről, amennyire tudjuk, nincs értelme beszélni, mert nem volt azelőtt, ahogy nem létezett idő sem. :) Megy ez remekül Isten nélkül is.

2011. márc. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 hippolita válasza:

[link]


Vicces és érdekes, és nem utolsó sorban válasz a kérdésedre.

2011. márc. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez csak a véletlenségnek köszönhető.


Sőt tovább mennék és azt is ki merném jelenteni, hogy mi pont abból lettünk amiből az előző univerzumunk. Szerintem a Földünk és az univerzumunk x év múlva elpusztul (akár a kezünk által), teszem azt felrobban és elemeire esik szét: oxigén, szén, vas...stb... egy nagy porfelhő keletkezik, majd mivel a molekulák vonzzák egymást kezdenek összeállni egy nagyobb kupaccá, majd csomóvá, és a akkor lesz tömegvonzásuk is, és nagyobb bolygók jönnek létre. Mivel a bolygók összetétele más és más lesz, ezért minden egyes bolygón kialakul az élet. Akár baktérium szinten is, mivel a spórák eléggé strapabírók... de valamelyik bolygón itt ebben a szakaszban megáll az élet és nem fejlődik tovább. Mi szén alapú lények vagyunk, de pl nemrég a nasa talált arzén alapú életet is a földön, majd arról bebizonyosodott hogy azok a mi "elődeink". Mi azokból fejlődtünk ki...


Hogy könnyebben meg lehessen érteni ezt az egészet, érdemes azon elgondolkozni, hogy a pénz hová folyik el? Mert a makrogazdaságban is úgy van hogy x eft adott (mint az univerzumban az elemi részecskék) és az vándorol az egyik helyről a másikra: tudod az energia sem vész el csak átalakul...ez egy kirovó felosztó rendszer, ugyanúgy mint az elemi szinteken...


Hogy Isten van-e? Hát nem vagyok hívő, de amondó vagyok hogy hiszek olyan felsőbbhatalmú "kezekben" ami elrendezgeti a dolgokat :) de azt hogy konkrétan ezt egy személy vagy lény látja el, az teljes képtelenség... de ugyanakkor abban is hiszek hogy a vallásnak van és volt célja: méghozzá közösségteremtő ereje van: egy cél amiért az emberek összejárnak, amiért jobban meg akarják egymást ismerni, és talán segít közös elveket felállítani (pl: ne lopj és hasonlóakat...)


Amúgy a kérdésedre akkor fogsz igazán választ kapni, mikor kiteszel egy zárt üvegben klóros csapvizet az ablakba, és abban 1-2 hét elteltével megjelennek benne az algák :/ hogy az mitől van, ugye?!

2011. márc. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mi van, ha egy abszolútumot nevezünk ki elsődleges, egyedüli létezőnek? Egy olyat, amiben egyszerre benne van minden, persze latensen, nem egyszerre meg is jelenve. Nevezhetjük Istennek is, tök mindegy...mert ha egy teljes entitást veszünk alapul, akkor a filozófiai fejtegetés közepette kiderül, hogy ami teljes, az változatlan..ami változatlan, annak nem kellet születni, nem kellett azt teremteni, hanem egyszerűen csak van...mindig, és ez szolgál táptalajul minden másnak, ami megjelenik...ebből van az "anyag", ebből van az anyag magában hordozott tulajdonsága(természeti törvények), ebben van benne a jövő "végtelen" lehetőségei. :)

Tehát a fizikai megjelenésnek van kezdete, s vége...de mindez ebben az egyetlen fizikai megjelenéstől független abszolútumban van benne. az élet tehát ebben az entitásban zajlik, ami természetesen személytelen, mivel teljes, és természetesen értelemmel rendelkező, mivel a teljességben az értelem is benne van, és az értelem, tudatosság "üti" a tudattalanságok, vakságot...megijedni nem kell mert tudatos...mivel nem önkényes, hanem igazságos, önzetlen...és azért, mert valójában ez az egy dolog létezik, egyedül van...így nem igazán van kivel/mivel szemben önzőnek lennie...ami pedig benne van az mind önmaga...:P


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. márc. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Olvasd el az Ötödik csoda című könyvet!
2011. márc. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!