Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hol van a Világ leghosszabb...

Hol van a Világ leghosszabb egyenes útszakasza és milyen hosszú?

Figyelt kérdés
2009. febr. 21. 19:27
 1/4 anonim válasza:
50%

Ha jól sejtem, Amerikában van, erre egy életrajzi filmből tippelek:

A leggyorsabb Indian

A film igaz történetet dolgoz fel, melynek főhőse az új-zélandi legendás hírű Burt Munro, aki az Isten háta mögött 42 évet tölt egy 1920-as Indian márkájú motorbicikli újjáépítésével és tökéletesítésével, hogy azután 1962-ben kevés pénzzel a zsebében nekivágjon a világnak, és megvalósítsa ifjúkori álmát: részt vegyen a Utah állam sivatagában évente megrendezett gyorsulási versenyen. 1967-ben megdönti az addigi gyorsulási világrekordot, melyet azóta sem múlt felül senki.


Rendező: Roger Donaldson

Főszereplők: Anthony Hopkins

2009. febr. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igen, ezt a filmet én is láttam, de most valakitől azt hallottam hogy ausztráliában van 120 km hosszú. de googleben nem találtam semmit erről. én is úgy tudtam hogy amerikában van
2009. febr. 22. 11:30
 3/4 dellfil ***** válasza:
100%
Ausztráliában, a Fátlan (Nullarbor) sikságon. Kb. 550km-es egyenes szakasza van. Azt hiszem, ez a világcsúcstartó ebben a kategóriában.
2009. febr. 26. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm
2009. márc. 2. 00:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!