Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A leghosszabb matematikai...

A leghosszabb matematikai egyenlet 215 oldal hosszú! , ki képes ilyen összefüggéseket átlátni, megtalálni, meddig lehet ezt még vajon fokozni?

Figyelt kérdés

ez valami elképeztő : [link]


azt sajnos nemtudom hogy mit is "vizsgál" vizsgál az egyenlet


de hogy egyáltalán valami összefüggjön és 215 oldal legyen ez valami elképesztő:)


2011. márc. 18. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:
ha nézel BME-s "bevezetés a számításelméletbe" c. tárgyból jegyzeteket, már az is sok, ez meg... no comment :)
2011. márc. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Panda Péter ***** válasza:
BSZ 4eva, bár nekem számítástudomány alapjai volt (másik szak a karon ugye).
2011. márc. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem, aki ezt a képletet megcsinálta, az nem látta át az egészet, csak tudta hogy mit akar, ehhez milyen úton jut el, és szépen elindult rajta, és tudta hogy kb melyik részének a képlet mit old meg, vagy mit ír le, és úgy pakolta össze.


programozó vagyok, nekem a csúcsom max 2-3 soros egybefüggő képlet amit csináltam, és kb miután megcsináltam már el is felejtettem hogy melyik része mit csinál, csak használtam utána. Ezért gondolom ezt.

Mondjuk mostanában nemigen írtam ilyen hosszúakat, szerintem megtanultam szépen felbontani a dolgokat :)

2011. márc. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ugyanakkor, ha egyenletet használsz át kell látnod, én még néha egyszerűbb (ennél minden egyszerűbb) szöveges feladatoknál is elbizonytalanodom, hogy oké, kiszámoltam az eredményt, de ez most mit is mutat meg, melyik kérdésre válaszol? Szóval azért értened kell hozzá. De az előttem szólónak igaza lehet valamilyen szinten, mert bennem is felmerült a válasz. Nem néztem meg ugyan a linket, de ha vki tényleg átlátja, hát jó neki.
2011. ápr. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!