Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek nyakunkon a Peak Oil?

Szerintetek nyakunkon a Peak Oil?

Figyelt kérdés

Több fórumon vitatkoztam már emberekkel a peak oil ellen, mondván majd a technika megoldja. Egyre több érvet mondtak és be kell lássam, hogy talán igazuk lehet. Miből gondolom ezt? Az utóbbi időben nem fedeztek fel jelentős konvencionális olajmezőt, a szaúdi Ghawar mező már csökkenőben van. Ott van Irán és ott van Irak. Kész több nincs csak nem konvencionális. És ezt úgy, hogy növekszik Kína és India. Ekkor mondtam mindig, hogy amint nő a hiányból fakadóan a benzin ára, akkor jönnek a nem konvencionálisak. Erre ők azzal az érvvel jöttek, hogy amint a hagyományos olaj megdrágul azok nemhogy rentábilissé válnak, hanem azok kitermelése is emelkedik, mivel annak kitermeléséhez is olaj kell. Ugyanez a megújulókkal, az egész infrastrutúra az olajra épül. Ráadásul az olaj kiváltásához minden nap kellene 1 erőművet építeni, ami nem fog megtörténni. Ja és most mérget vennék rá, hogy a japán baleset miatt lőttek az atomenergiának.


Ti hogy látjátok?


2011. márc. 16. 15:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyrészt: olaj lesz még egy ideig.


Másrészt: nincs olyan, hogy "lőttek" az atomenergiának.

Az emberek csak addig hőzöngenek, amíg megvan a mobiljuk, Internetük, hűtőszekrényük, autójuk és az összes többi kényelmi cucc.

Amikor majd választani kell, hogy mindez 10-szer drágább lesz + még undorítóan büdös is (bio előállítás) - 99% az atomerőművet fogja választani.

Támogatás nélkül pedig még a sötétzöldek sem tudnak majd ugrálni.


Végül: a használt fűtőelemek kiégetésére már ma létezik az indukált atombomlás (és erre erőművet is lehet építeni). Nézz utána.

Ha szükség lesz rá, ezen már csak mérnöknek kell dolgoznia, tudósnak nem.

2011. márc. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"Egyrészt: olaj lesz még egy ideig."

Igen, ezt tudom, csak az nem mindegy, hogy közben egyre kevesebbet termelnek ki növekvő kereslet mellett. Rákapcsolt India és Kína is.


"Végül: a használt fűtőelemek kiégetésére már ma létezik az indukált atombomlás (és erre erőművet is lehet építeni)."

Igen, a szaporító reaktorra gondoltál? Építettek már ilyet? Ha nem akkor miről beszélünk?!


"Ha szükség lesz rá, ezen már csak mérnöknek kell dolgoznia, tudósnak nem."

És az összes olajat ezzel ki lehet váltani 10-20 éven belül? Egy ilyen építése több évig tart, arról nem is beszélve hogy nagyon beruházásigényes.


Ilyen és hasonló szövegekkel én is érveltem. Azzal nem számolsz, hogy amikor megjelenik az első rés a kereslet és kínálat között, akkor abból nagy társadalmi feszültségek lesznek. Onnan már nem lehet mit tenni, elindulunk a lejtőn.

2011. márc. 17. 10:54
 3/4 anonim ***** válasza:

"amikor megjelenik az első rés a kereslet és kínálat között, akkor abból nagy társadalmi feszültségek lesznek."

Igen.

Sajnos az egész társadalmunk erre épül: amíg nincs ordító szükség rá - nem történik semmi. Majd, ha már pénzben is megéri, akkor.


"Onnan már nem lehet mit tenni, elindulunk a lejtőn."

Nem.

Már most is meg lehetne oldani, ahogy írtam. Meg fogják oldani. Sajnos becstelen, pénzsóvár emberek kezében van - addig várnak, amíg mindenki üvöltve követeli majd a megoldást. Akkor szépen megoldják majd: horribilis áron.

2011. márc. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hogyne, ha egy olyan nyersanyagra építettük fel az egész társadalmunkat amiből tudtuk, hogy végesek a készletek, és képesek vagyunk akár klímaváltozást is előidézni vele, akkor csak magunkra vessünk. A kőolaj el fog fogyni, persze addig még feltúrjuk az Amazonas esőerdeit, amivel teljesen tönkretesszük a Föld ökoszisztémáját, és még jobban meggyorsítjuk a klímaváltozást, mikor régebben és ma is rendelkezésre állnak az alternatív energiaforrások, és itt nem az atomenergiára gondolok.

Úgy kell nekünk!

2011. márc. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!