Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szókincs fejlesztés, de hogyan?

Szókincs fejlesztés, de hogyan?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyon szeretek írni,van is blogom csak egy baj van. Én nagyon egyhangúna érzem az írásaimat,sokszor úgy érzem,hogy mindig ugyan azokat a szavakat használom. Hogyan tudnék választékosan fogalmazni?Mivel fejleszthetném magam? Előre is köszönöm!
2011. márc. 16. 21:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Olvasni, olvasni, olvasni!
2011. márc. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Igen azt gondoltam,de milyen könyveket kellene olvasnom?
2011. márc. 16. 21:36
 3/11 anonim ***** válasza:

Klasszikusokat, Arany Jánost,Petőfit stb.

De segíthet ha veszel egy szinoníma szótárt is.

2011. márc. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én a helyedben nem Aranyt és Petőfit olvasnék, mivel az ő nyelvezetük már túlságosan más, mint amin ma fogalmazunk. Márai viszont teljesen jó erre.

Ami még fontos (talán fontosabb!), hogy sokat beszélj olyan emberekkel, vagy legalább hallgasd őket, akik szintén választékosan beszélnek.

Azt nem tudom, hogy ez megy-e ennyire tervszerűen. Talán igen.

2011. márc. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor beszerzek egy szótárt,és nekilátok klasszikusokat olvasni.
2011. márc. 16. 22:04
 6/11 anonim ***** válasza:

Tök mindegy mit olvasol, csak ne szemetet, de sokat! Olyat olvass, amit élvezel, mert különben kínlódás. Azért nem árt kicsit visszamenni az időben, azaz régebbi íróktól olvasni, akik még ismerték a saját anyanyelvüket.

Egy tanács: ha írsz és mások számára, akkor figyelj arra is, hogy az írásjelek után szóközt kell hagyni.

2011. márc. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
És beszélj más vidékeken élőkkel. Ne lenézd őkwt, hogy milyen "paraszt" módon beszélnek, hanem tanuld el a szavaikat.
2011. márc. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Egy tanács: ha írsz és mások számára, akkor figyelj arra is, hogy az írásjelek után szóközt kell hagyni."

:D:D

2011. márc. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én ajánlom neked Jókai Mór írásait. Ő nagyon szépen, választékosan fogalmazta meg regényeit.
2011. márc. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ahogy már fentebb mondták: mindegy, csak sokat. A sokathoz az kell, hogy élvezd amit olvasol. Ha eleget olvasol, előbb utóbb minőségit is fogsz olvasni, de a lényeg, hogy a lektorált irományoktól megtanulsz helyesen írni (például szóközt raksz az írásjelek után, ez nagyon nagy hiba hogy nem teszed) és választékosan fogalmazni.
2011. márc. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!