Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri biotechnológiai iparban...

Megéri biotechnológiai iparban dolgozni (kutatás-fejlesztés)?

Figyelt kérdés
Konkrétan a biotechnológiai kutatás- fejlesztés érdekelne.Olvastam hogy több részterülete is van, pl környezet-ipari-orvosi/gyógyszer biotechnológia. Magyarországon van igény ilyen szakemberekre?
2011. szept. 3. 20:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyetem munkatársaként dolgozol, akkor nem olyan hű de sok a fizetés, és az esetlegesen felfedezett szabadalom sem téged illet, viszont könnyen ki tudsz menni külföldre, ahol már tűrhetőbbek a bérek. Akkor jársz a legjobban, ha a magánszektorban helyezkedsz el, azokon belül is a gyógyszergyárak fizetnek nagyon jól (különösen külföldön). Ha pedig hatalmas tőkéd és jó ötleteid vannak, akkor lehet saját céged, ami pár nagyon jó szabadalommal több száz milliót is kaszálhat.

Szerintem, igény is van ilyen jellegű szakemberekre (ha nem is eget verően nagy), így el lehet vele helyezkedni.

2011. szept. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel Magyarországon is el lehet helyezkedni, és nem csak az egyetemeken. Sokkal erősebb itt ez az iparág, mint a környező országokban. Szakmai rendezvényeken főleg magyarok vannak a régióból. Csehek, lengyelek, románok alig, vagy egyáltalán nem.
2011. szept. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!
2011. szept. 4. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!