Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Processzor hűtő ventillátorból...

Processzor hűtő ventillátorból hogyan lehetne külső ventillátort csinálni?

Figyelt kérdés

Sajnos az itthoni modem elég rossz, képes rá, hogy egy nap alatt 10-szer ledobjon miatta a net, és van, hogy órákig nem enged vissza. Ilyenkor kikapcsolom egy fél órára és megint jó lesz, ezért gondolom, hogy ez a nagy hő nem tesz jót neki. Gondolkodtam, hogy mivel lehetne hűteni és van egy régi gépünk, ami már teljesen rossz, de a ventillátor benne még tökéletes állapotban van (mondhatni alig használt).

Nos egy 12 voltos azt hiszem egyenáramú szerkezetről van szó. Sajnos teljesen laikus vagyok, nem értek hozzá semennyire, ezért kérdezek itt. Hogyan lehetne megoldani?


2011. júl. 8. 11:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Kell egy ilyesmi tápegység hozzá és összekötni, kész.
2011. júl. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy adapter kell, ami 12V-os. Azt kell rábuherálni, de a polaritásra figyelni kell, mert ezekbe a kis ventillátorokba a vezérlőáramkör is bele van építve.


Egyébként nekem is ilyen bajom van a routerrel, leáll, ha kicsit melegszik. Gagyi szarok ezek mind. Én csak másik polcra tettem, hogy jobban szellőzzön és ne a szünetmentes táp mellett legyen, ami melegítette.

2011. júl. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az elsőnél lemaradt a link:


[link]

2011. júl. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Találtam itthon és sikerült megoldani! Köszönöm a váladzokat.
2011. júl. 8. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!