Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a neve annak a fajta...

Mi a neve annak a fajta személyiségzavarnak, amikor valaki magában beszél hangosan?

Figyelt kérdés

Illetőleg úgy beszélget hangosan "valakivel" és egy irányba is néz, mintha ott lenne vele az illető ( és közben persze senki sincs a helységben rajta kívül )?

Ne nevessetek ki, sajna a családban fordult elő ez nemrégiben, ezért is érdekelne.


2011. márc. 17. 17:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
skizofrénia
2011. márc. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
De amit írsz, az nem betegség, hanem tünet, pl a skizofréniáé.
2011. márc. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

"Mi a neve annak a fajta személyiségzavarnak, amikor valaki magában beszél hangosan?"


Nincs ilyen személyiségzavar.


"Illetőleg úgy beszélget hangosan "valakivel" és egy irányba is néz, mintha ott lenne vele az illető"


Az elsősorban szkizofréniában fordul elő, mert olyankor az illető azt hallucinálja, hogy ott tényleg van valaki, és ahhoz beszél.


Ugyanakkor az, hogy valaki hallucinál, nem jelenti feltétlenül azt, hogy az illető szkizofrén. A szkizofrénia gyakori betegség, és jellegzetes tünete a hallucináció, de nem minden hallucinációnak szkizofrénia az oka.

2011. márc. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy hallucinál, mert semmit nem szed + nem iszik.

Egyszerűen nagyon magányos.Már régebben is "beszélgetett" így, de akkor senkinek se tűnt fel.Nehéz gyermekkora volt amúgy...

2011. márc. 18. 01:25
 5/11 Pinocchio ***** válasza:
73%
Én is szoktam magammal vitatkozni,normális keretek közt ezt döntésnek és gondolkodásnak nevezik.
2011. márc. 18. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

ma 01:25


Rengetegen beszélnek magukban vagy vitatkoznak magukkal, akár hangosan is, amikor nem látják őket. Ez segítheti a gondolkodást, döntéshozást.


Bizonyos esetekben előfordulhat, hogy valaki összefüggéstelenül, de hangosan dünnyög. Ez zavarban, kínos gondolatok vagy stressz hatására fordul elő.


Nem érdemes rászokni arra, hogy bármilyen viselkedést, ami számodra furcsa, "személyiségzavarnak" vagy "betegségnek" nevezel.

2011. márc. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
35%
Ez csak egy pszichiátriai tünet , hogy mi okozza azt csak egy szakember tudja megmondani.
2011. márc. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

14:39

Nem akartam személyiségzavarnak nevezni, csak vhogy ez jutott eszembe hirtelen.

2011. márc. 19. 06:29
 9/11 anonim válasza:

Régi kérdés, de írok, másokat még érdekelhet.

Én is szoktam magamban beszélni, álltalában tanulni is hangosan tanulok, mert úgy jobban megmarad az anyag. Szóbeli vizsgára úgy készülök, mintha ott lennék és a vizsgáztatóval beszélnék, tehát oda képzelek magam elé egy tanárt. Ez nem lenne baj, csak egy tanulási módszer. Ma viszont az egyik szomszédom megjegyzést tett, mert állítólag látott magamban beszélni egy nem létező emberhez, mikor kimentem a gangra elszívni egy cigit... Huhh nagyon ciki, dehát tulajdonképpen arról van szó, hogy járt az agyam, valójában nem halucináltam, csak nem tudtam kikapcsolni az agyam arra a kis időre, míg elszívtam a cigit. Persze ilyenkor nehéz megmagyarázni másoknak, hogy nyugi nem vagyok bolond. Ez egy igazán égő szituáció tud lenni. :/

Korábban még nem is mondta senki, hogy hallott vagy látott volna tőlem ilyet :/


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ez még nem feltétlenül skizofrénia.

2014. szept. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 oldboy3 válasza:
30%
Aki magában beszél ... annak mindíg igaza van ;)
2017. dec. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!