Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Grafológia. Miért más mindig...

Grafológia. Miért más mindig az írásképem?

Figyelt kérdés

nincs rendes ,egyfajta kézírásom. szinte mindig másképp néz ki az írásképem. nem értem, miért van ez, mert van ,h egy mondaton belül is változik. és lehet, hogy a korom miatt van (15/L), csak azt nem értem, hogy akkor a kortársaimnak miért van egységes írásképük...

Na, szóval mire utalhat ez? A grafológiában mit jelent??


2011. márc. 19. 22:51
 1/8 anonim ***** válasza:
35%

Semmit nem jelent ! A grafológia egy áltudomány, semmilyen alapja nincsen. Aki szépen ír az okos aki csúnyán az meg buta, hát ilyen nincsen ! Tanár vagyok tapasztaltam és tudom.


Még nem alakúlt ki egységes írásképed, nem baj majd ha lesz és nem tükrözi a személyiséged, tudni fogod hogy nem baj, mert nincsen ilyen, csak kitaláció.

2011. márc. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
75%

Elsőnek:ha nem értesz a grafológiához minek írsz hülyeséget?


Kérdezőnek: nekem közel 30 évesen se egységes az írásképem.

A személyiséget tükrözi,nekem pontosan látni mindig az aktuális lelkiállapotomat.

2011. márc. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
42%

Éppenhogy te írsz hülyeségeket második, tudnillik semmilyen tudományos tényen nem alapszik az egész grafológia, veled pedig felesleges vitatkozni, mivel a grafológiában hívők babonások.


Általában, ha már kb 20 éves korra nem alakul ki egy egységes írásszemlélet az már baj.

2011. márc. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
28%
Egyetértek. Grafológia, asztrológia, numerológia, és társai: mind a hiszékeny, tanulatlan emberek megvezetései, akik a "-lógia" végződés miatt máris elhiszik, hogy egy tudománnyal van dolguk. Semmit nem jelent az íráskép, mindenki úgy ír, ahogy az tetszik neki.
2011. márc. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
0%

Sok múlhat a tollon (vastagon vagy vékonyan fogó, csúszik vagy "karcol"), papíron (füzet, fecni, A/4-es lap), testhelyzeteden (ülsz, állsz, ölben van a füzet, stb.), ahogy írsz. Sietsz, vagy nyugodt vagy, stb.

Az én írásképem kb 18 éves korom óta nagyjából egyforma, de a felsorolt tényezők mind befolyásolják, nekem vannak kedvenc tollaim pl, van amivel egyszerűen képtelenség "szépen" írni. :)

A hinni/nem hinni dologba nem szólnék bele, én alapban nem hiszek semmi ilyesmiben, de azért ha lenne rá lehetőség (ingyen) akkor csak kíváncsi lennék, mit mond el egy grafológus a kézírásomról. :) Nem tudom, tényleg oda kell-e sorolni az asztrológiához, szerintem azért annál több alapja van.. vagy ki tudja. Na mindegy, az elején amit írtam, azt szántam lényegesebbnek!

31/N

2011. márc. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
13%

"szinte mindig másképp néz ki az írásképem"


Nem valószínű, hogy szinte mindig. De egy embernek többféle írásképe szokott lenni, pl. ha egy rosszul fogó golyóstollal kell írni, akkor más lesz ugyanannak az embernek az írása, mint amikor töltőtollal ír, ahogy a sietség, fáradtság meg sok minden más is szerepet játszhat.


Idővel stabilizálódni fog az írásképed valamelyest, de sosem lesz 100%-ig egységes.


"Na, szóval mire utalhat ez? A grafológiában mit jelent??"


A grafológia áltudomány, nem jelent benne semmi semmit.

2011. márc. 20. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
13%

"Elsőnek:ha nem értesz a grafológiához minek írsz hülyeséget?"


Elég annyit tudnia róla, hogy áltudomány. Tanulmányozza az áltudományokat aztán az, akinek ez a hobbyja.

2011. márc. 20. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Nekem sincs egységes írásképem, mindig változik vagy szándékosan változtatom, pedig már 20 leszek. Van, hogy egyes helyeken jobban néz ki az, ha egyes betűket máshogy írok, ezért képes vagyok csak a "szépség" kedvéért ideiglenesen átszokni, amely állandósulhat. Szerintem ezt betudhatom a maximalista énemnek, de nem írok szépen én se, kivéve ha elidőzök vele.
2011. márc. 20. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!