Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a teendő atomkatasztrófa...

Mi a teendő atomkatasztrófa esetén?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi, hogy mi a teendő? Mire kell számítani? hogy védekezzünk? Lényegében minden hasznos információ a témához kapcsolódóan érdekel, ami hasznos lehet egy esetleges katasztrófahelyzet esetén.
2011. márc. 21. 18:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
35%
Imádkozni... ha hívő vagy, ha nem, hátha mégis igaz hogy van Isten. De ez a max amit tehetsz.
2011. márc. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
79%
Vagy elbújhatsz 500 méter mélyen egy ólombunkerbe.
2011. márc. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

kedvenc kisfilmem erről:


http://www.youtube.com/watch?v=IKqXu-5jw60 :)

remélem nem hülyeséget linkelek sajna összeomlott a flashem és nem tudom megnézni most

2011. márc. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Nem vagyok hívő:D atombunker se bujkál itthon :D basszus XD valami ötlet? kormánytervek? tennivalók semmi?:D
2011. márc. 21. 18:27
 5/20 anonim ***** válasza:
84%

Nem egészen tiszta mit értesz atomkatasztrófa alatt.

Atombomba, vagy Paks-ról kiszabadul irdatlan mennyiségű radioaktív anyag?

Ha atombomba, akkor hova csapódik? mert azért nem mindegy hogy a fejem felett 1 km-el robban, vagy tőlem 100km-el nyugatra.


Am. a legtöbb estben tényleg az imádkozást ajánlom, de ha bővebben írsz érdemben is hozzá tok szólni.

2011. márc. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
akár atombomba akár sugárzás megemelkedése! A lényeg a katasztrófa okát kiváltó történés tulélése! Az utána teendők minden érdekel! mivel lehet sugárzás ellen, védekezni az általános pánik legyőzése, mit kell tenni? jöhetnek ötletek a fosztogatások elkerülése saját védelem kiépítése egyszóval apokaliptikus helyzetben mit várhatunk mitöl kell félni és mit kell tenni h tuléljük? élelem beszerzése, víztisztítás, fütés, stb az élethez szügséges körülmények megteremtése... ilyesmire gondoltam
2011. márc. 21. 19:17
 7/20 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek a megbocsáthatatlan helyesírási hibákért de nagyon belelendültem!!!!!!
2011. márc. 21. 19:21
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha atomtámadás érné az országot, és nem tartózkodsz a közvetlenül sújtott területeken, akkor amit tudok javasolni, hogy a támadás után egy darabig semmiképp ne közelíts meg a lerombolt területet, kerüld a szabad teret, az esőt mindenképp, ha a radioaktív szennyezés nem éri a szervezetet, a maradék sugárzás, csak kis károkat tud okozni. 1-2 éven belül már szinte teljesen eltűnik a radioaktív sugárzás, ekkor már védőruha nélkül is be lehet menni a lerombolt területekre.

Viszont ha ott tartózkodsz ahol a robbanás történt akkor gáz van. Jó esetben ha elég közel vagy a másodperc tört része alatt elporladsz, rosszabb esetben, a felhevülő levegő végez veled, vagy ami a legrosszabb, a közvetlen sugárzás olyan károkat okoz a szervezetben, ami talán az egyik legrosszabb halálnemet okozza, nem fejtem ki ha érdekel nézz utána hogy haltak meg azok akik túlélték Nagaszakit.

Az atombunker csak akkor használ, ha hosszú távon, akár 1-2 hónapig is megoldott a víz, és élelem ellátás, mert nem tanácsos ezen időszak alatt, míg a levegőből letisztul minden radioaktív por kimerészkedni. Ilyen van Pesten, de nem hiszem hogy az átlag lakosságot beengednék, szóval kell építeni :D


Ha nem atomtámadás, hanem erőművi katasztrófa(abba most ne menjünk bele, hogy ez normál esetben soha nem történhet meg)akkor rosszabb a helyzet, ugyanis ilyenkor a sugárzás nem tűnik el a katasztrófa után rövid idővel, amerre a kiszabaduló anyag halad, szépen lassan leülepszik, és ellehetetlenít minden életet azon régióban. Nem lehet ellene védekezni, mert nem csak egy kis sugárzás marad hátra, legtöbb helyen a dózis halálos mértéket is elérhet. Itt igazán nincs mit tenni, el kell menekülni ha lehet minél messzebb a katasztrófa sújtotta területről, reménykedve hogy nem arra felé megy a felhő amerre mi haladunk. Csernobil bizonyos régiói a mai napig nem megközelíthetők védőruha nélkül, míg máshol már kis terhelés mellett lehet haladni. Az esőt továbbra is kerülni, valamint a talajvizet fogyasztani tilos kutakból inni, növényket enni. Legjobb eset ha csak előre palackozott vizet és konzervet fogyasztasz, ugyanis a radioaktivitás akkor okozza a legnagyobb gondot ha bejut a szervezetbe, ugyanis a bőr aránylag nagy védelmet nyújt, a létfontosságú szervek 1-2 cm mélyen helyezkednek el, így kisebb károsodást szenvednek a külső sugárzástól, mintha az élelemmel bejut a szervezetbe a radioaktív por, és ott fejti ki hatását.


Persze erről a témáról számtalan könyv film, játék szól, én pl előszeretettel játszok poszt apokaliptikus játékokat, de nem szabad hamis álomba ringatni magunkat, ha valami ilyen bekövetkezne szinte semmi esély nem lenne rá hogy túléld, egyszerűen azért mert nem lehet tudni mi sugároz mi nem, mi az amit megihatsz mit nem... Arról nem is beszélve, hogy egy ilyen radioaktív felhő órák alatt elérné az ország legtávolabbi pontját is.

Pl ha megszűnne az áramellátás, senkinek eszébe sem jutna, hogy Paks-on valami baj történt, egy sima kis üzemzavarra gondolnának, a tájékoztatás ma teljesen elektronikus, vagyis előbb érne ide a felhő, minthogy te tudomást szereznél róla, és már mindegy is, fölös akármit is csinálni.

2011. márc. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Tudom ajánlani a the colony c. national geographicos sorozatot. Annyira nem atommal kapcsolatos, inkább csak általánosságban hogy élné túl egy kis csoport az összeomlást, mihez kezdene utána, hogy reagálnának a fenyegetésekre.


meg ezt a pdfet:

www.steampunkmagazine.com/pdfs/steampunksguide-web.pdf


A steampunk's guide to the apocalipse.



Szerintem valószínűleg az információszerzés lenne a legfontosabb. Hol vannak sugárzó területek, hol gyűjtik az embereket, ezeken a helyeken mennyire jó a helyzet. van e munkájuk, kajájuk, jó e a közbiztonság, megéri e odamenni, vagy inkább hátat fordítani a helynek.


Az tuti, hogy állati eredetű kajákat jóideig tanácsos kerülni, mert felgyűlhetnek bennük a sugárzó anyagok. Konzerveket, lisztet, nem romlandó kaját jó felhalmozni ha előre tudod hogy mi lesz. Vizet is persze, csak az hamar elfogy, úgyis utánpótlás után kell nézni. Ha a közvetlen közelben robban egy bomba, és találtunk egy helyet ahol sok föld meg beton vesz körbe, akkor nem árt lent maradni mondjuk egy hétig, lehetőleg. Addig kint lecsökken a sugárzás viszonylag gyorsan. Aztán meg gyorsan elhagyni a helyet, mert annyira gyorsan azért nem.

Persze ez függ a bomba méretétől, meg hogy milyen bombát dobtak le.


A robbanás után ha útra kell kelni, pl egy jobb búvóhely felé, érdemes valami nagy esőkabátba menni, és ezt a kabátot levenni mielőtt a menedékedbe belépsz, meg alaposan meg kell mosni a kezed, a hajad. Lehet a hajat egyszerűbb is lenne levágni, ha fennáll a veszélye hogy fallout került bele. Az eső nagyon veszélyes, ami lemossa a falloutot az égből.


Szédülés fejfájás a sugármérgezés első jelei, meg fémes érzés a szádban talán. Ha 1 órán belül már fáj a fejed miután ki voltál téve sugárzásnak, akkor valszeg nagy a baj. Ha már hánysz is az mégnagyobb. Ha csak fél nappal később kezdesz el fájni a fejed akkor tudod hogy kaptál egy kis adagot de azt még elvileg túléled.



Meg a duck and coverre fel szeretném hívni a figyelmet megint, a legfontosabb, hogy ha látjuk a villanást akkor ne nézzünk bele, és rögtön fedezékbe kell bújni. Hiroshimába láttam ilyen képeket, sok ember egész jól túlélte volna ilyen egyszerűen, hogy bebújik egy korlát vagy fal mögé. Csakhát akkor még nem tudták hogy miez pontosan :(

2011. márc. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Na igen! Pontosan ezekre a válaszokra vártam!!!! Köszönöm!!!!! aki hozzá tud még szólni a témához vagy újabb információkkal szolgálni az ne menjen el a kérdés mellet hanem írja le kérem! :)
2011. márc. 21. 20:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!