Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mondanátok nekem egyszerű...

Mondanátok nekem egyszerű kémcsöves kísérleteket?

Figyelt kérdés
Bármit amit kémcsővel lehet csinálni :)
2011. ápr. 1. 16:44
 1/6 anonim válasza:

ezüsttükörpróba?

Fogsz egy kémcsövet (tisztát amennyire lehet) teszel bele AgNO3 (ezüst-nitrát) oldatot, majd ebbe NH4OH-t (ammónium-hidroxidot,)csapadék fog képződni, de addig kell bele cseppentgetni(!) az NH4OH-t, míg ki nem tisztul, majd glükózt feloldassz desz.vízben és annak a mennyiségnek a kétszeresét rakod a kémcsőbe, mint amennyi eddig volt benne.

Ezután nyílt láng felett a lehető legegyenletesebben melegíted.

Tapasztalat: a kémcső falán fémezüst válik ki.

Magyarázat: az aldehid csoport redukálja lúgos közegben az ezüst ionokat.


Ag(+) + H-COH (aldehidcsoport) + 2 OH(-)

---> Ag (fémezüst) + H-COOH (hangyasav) + H2O



Remélem tudtam segíteni....:)

2011. ápr. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Na igen azt elfelejtettem odaírni,olyanok kellenének ami otthon is bármikor elkészíthető egyszerű alapanyagokból,ezeket nem nagyon tudom beszerezni :)
2011. ápr. 1. 19:32
 3/6 anonim ***** válasza:
lájtkóla + mentosz? :-D
2011. ápr. 2. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Áááá... ahhoz kicsi a kémcső,azt 2literes méretekben kell készíteni :P
2011. ápr. 2. 12:03
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha van két kémcsőd, amelyből az egyik beletud csúszni a másikba, akkor feltétlen készítsd el a következőt:

A nagyobbik átmérőjű csövet töltsd meg vízzel, ~60%-áig. Ezután ennek a csőnek a feléig nyomd bele fenekével a kisebb átmérőjű csövet.

Ezután a csöveket fordítsd el 180 °-al. A belső cső nem esik ki, sőt felfelé halad.

2011. ápr. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

szódabikarbóna+ecet vagy sütőpor

A kémcsőben szén-dioxid gáz keletkezik, amelyet óvatosan a folyadék kifolyása nélkül átöntesz a pohár tetejéről egy gyertyára. A gyertya elalszik.

http://www.youtube.com/watch?v=JikEKFbK8_8

Hirtelen csak ez jutott az eszembe. :)

Ezt is nézd meg:

http://www.youtube.com/watch?v=i_f3SkxTWxc

2011. ápr. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!