Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Vannak ötleteitek egy ilyen...

Vannak ötleteitek egy ilyen "kísérletre"?

Figyelt kérdés

Tudományos módszer órán kell bebizonyítanunk, hogy a Twinkiek élnek. (A twinkie egy piskóta szelet krémmel töltve.) Tudom, hogy eléggé érdekes az elképzelés, de ez a feladat.


Vannak ötleteitek, hogy hogyan lehet neki állni?


Eddig megmértük őket (tömeg, nagyság, csomagolással meg nélküle, felvágtuk őket, belülről is megmértük.)


Egyéb ötletek?


[link]

Így néz ki egy Twinkie.


2011. ápr. 5. 02:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Csomagold ki, hagyd szobahőmérsékleten két hétig, garantáltan "élni fog".
2011. ápr. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

először kell az élet definíciója.

ha ez megvan, akkor tételesen lehet vizsgálni, hogy a sütid teljesíti-e ezeket a feltételeket.


elöbb erre válaszoljatok:


Mit jelent az, hogy valami él?


ha ez megvan, akkor már tudni fogjátok, hogy mit kell vizsgálni.

2011. ápr. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
09:13 Ezt akartam mondani én is. Amíg nem definiáltad, mit jelent az élő, addig nem lehet ilyet bizonyítani.
2011. ápr. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 tetris ***** válasza:
Talán azzal lehetne indítani, hogy szerves anyagokból készült. Tojás, meg tej, meg mittudoménmi. Ezeket elkeverték, és szépen életre kelt.
2011. ápr. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kísérlet_I.: A földi élet sejtes létformákhoz kötött, megnézed mikroszkóp alatt, hogy vannak-e sejtjei.

Következtetés_I.: Az, hogy nem sejtes, kizárja, hogy a földi élőlényekkel való rokonságát, a mai fajokkal evolúciós rokonságban nem áll.


Kísérlet_II.: Letesszük az asztalra, és megnézzük az életjelenségeit.

Következtés_II.: Ugyan a nem látunk életjenségeket, sajnos nem zárhatjuk ki azt, hogy esetleg Hibernált állapotban van (baktérium és gombaspórák gyakorlatilag anyagcsere nélkül képesek évszázadokat átvészelni).


Kísérlet_III.: Elmegyünk a Twinkie gyárba.

Következtetés_III.: a gyárban megfigyelhető a Twinkie-k keletkezése. Igy kizárható, hogy a szülő egyedek szaporodása során jön létre utódgeneráció.


Mindebből arra következtetnék, hogy vagy nem élnek, vagy valamilyen földönkívüli létforma lehet, de mivel bizonyítható a földi eredet, így az egyetlen logikus lehetőség, hogy a Twinkie-k nem élnek.


Sajnálom. (:-D)

2011. ápr. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Megkérdeztem a tanáromat, hogy ő hogyan definiálja az éltet, és azt mondta, hogy úgy kell bebizonyítani, hogy élnek, hogy összehasonlítjuk pár élőnek nyilvánított lénnyel és azoktak a szokásaival stb.


Az egész kísérlet lényege, nem az hogy valóságot állítsunk, hanem hogy bebizonyítsuk, hogy már pedig a Twinkiek élnek. (Vagyis, hogyan lehet bebizonyítani a valótlant félreértelmezett megfigyelésekkel.)

2011. ápr. 5. 19:23
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezzel az a baj, hogy amitől élővé válnának, szaporodás, anyagcsere, öröklődés, sejtes szerkezet, egyiket se mutatják. Amúgy nagyon jól értem a kísérletek lényegét! Amikor az összehasonlításokat csinálod az a lényeg, hogy az élők valamilyen tulajdonságát keresed a twinkiben, ami viszont az élettelen dolgokban nincs meg. Ha ilyet találsz akkor biztos, hogy él. Ha nem látsz ilyet, akkor meg kell gondolni, hogy az általunk vizsgált tulajdonság mennyire általános az élővilágban (pl szaporodás.), és ezt az általunk vizsgált idő alatt mekkora valószínűséggel tudjuk megfigyelni -> elhiszem, hogy a zsiráf él, pedig még sosem láttam zsiráfot szaporodni, sőt szerint az ismert fajok jórészsét, még soha senki nem figyelte meg szaporodás közben :-). Ugyanez igaz az anyagcserére.
2011. ápr. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!