Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Angol nevek magyar megfelelői,...

Angol nevek magyar megfelelői, és fordítva! Írj néhányat! (? )

Figyelt kérdés
2011. ápr. 9. 18:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/75 anonim ***** válasza:

Alíz-Alice

György-George

Anikó-Annie, Anne

John-János

Hannah-Hanna

2017. jan. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/75 anonim válasza:
És a Jason? Az magyarul mi?
2017. ápr. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/75 ilisevics válasza:
A shawn név mi mayarul? Mint shawn mendes
2017. júl. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/75 anonim ***** válasza:
100%
A Shawn az szerintem a Soma.
2017. júl. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/75 Fifi2002 válasza:
És a Fanni névnek mi az angol megfelelője?
2018. ápr. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/75 anonim ***** válasza:
Fanny
2018. ápr. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/75 anonim ***** válasza:
Itt sok olyan név van, hogy nem az angol megfelelőjét kéne keresni, hanem a magyar megfelelőjét...
2018. ápr. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/75 anonim válasza:
És a Rick magyar vagy európai megfelelője ? Mert hangzásra a Richárd tűnik jónak de az csak magában Richard (megmaradt németesen).
2018. máj. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/75 anonim válasza:
Valaki az Antóniának az angol megfelelőjét nem tudja?
2018. aug. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/75 NEVEM: Senki! válasza:
37%

Helló Kedves Mindenkinek!!!


Ne haragudjatok DE(!!!) nem értem ezt az oda - vissza írogatást az Erika név körül!!! Mivel Nálunk MAGYAROKNÁL 1301 - től azaz Károly Róbert első NEM(!!!) Árpád-házi királyunk megkoronázásától egészen a Habsburgok uralkodásáig Magyarországon csak nagyon rövid ideig volt egy párszor, ténylegesen hivatalos nyelv a Magyar!!! (Általában akkor amikor feltűnt 1 - 1 --> [Nem tom. szebben írni és NEM is akarom!!!] --> "tökösebb" IGAZ MAGYAR{!!!} mint pl.: II. Rákoczi Ferenc vagy írhattam volna az édesapját I. Rákoczi Ferencet, vagy az anyai rokonait a Zrinyiket, vagy az édesanyját Zrinyi Ilonát, vagy Báthory Erzsébetet!!! Jó[!], persze[!!!] az utolsó kettő hölgyre nem írhatom, hogy tökösebb bár a mindenkori magyar "nemességnél" < -- > {Inkább nevezném őket csak kutyabőrrel rendelkezőknek!!!} < -- > 1-2 kivételtől eltekintve akik TÉNYLEG megpróbáltak tenni a Magyarságért[!!!] szóval a "nemességnél" eme hölgyek is SOKKAL tökösebbek, mai szavakkal mondva/írva vagányabbak voltak!!!) Például ki gondolná ha nem tudnánk, hogy nem kisebbitendöen érdemeit a LEGNAGYOBB MAGYAR = GRÓF SZÉCHENYI ISTVÁN huszonéves koráig egyáltalán NEM DE MÉG EGÉSZEN NEGYVEN ÉVES KORÁIG[!!!] IS CSAK ALIG - ALIG TUDOTT MAGYARUL!!! MAJD KÉSŐBB TANULT MEG RENDESEN/RENDESEBBEN!!! < -- Ezért nem is egyszer ki is gúnyolta Kossuth Lajos!!! Amúgy sem bírták egymást mert Kossuth az erőszakosabb megoldást favorizálta ha a Habsburgoktól való elszakadásról volt szó, ugyanakkor Széchenyi ugyanúgy el akart szakadni de ő a békésebb = tárgyalásos megoldást szorgalmazta volna!!! Aztán végül is akármekkora volt közöttük az ellenszenv MAGYARORSZÁGÉRT(!!!) ÖSSZE TUDTAK FOGNI ÉS TÁMOGATTÁK EGYMÁST!!! < -- >> {SZERINTEM EZ VOLT AZ UTOLSÓ ALKALOM, HOGY BÁRMIÉRT ÖSSZEFOGJON KÉT MAGYAR MERT MINT TUDJUK(!!!): "MAGYAR - MAGYARNAK FARKASA!!!"} 😨 De visszatérve eredeti mondandómhoz a Habsburg dinasztiában is csak egy ember -- > (Szintén 1 nő!!!) -- > Sissi császárné volt azon, hogy MAGYAR HONBAN MAGYAR NYELV LEGYEN A HIVATALOS!!! < -- > SISSI=ERZSÉBET maga is ANYANYELVI SZINTEN BESZÉLT MAGYARUL!!! És, hogy ez hogy jött ide??? "Csak" úgy, hogy mivel nálunk évszázadokig a német volt a hivatalos nyelv így nálunk az angol Heather név német megfelelője lett a sokkal - sokkal elterjettebb a MAGYAR helyett azaz az angolul: Heather = németül: Erika = MAGYAR NYELVEN: Hanga < -- >> amely valóban egy szép kék virággal rendelkező növény neve mely az ú.n. opiátok növénycsop.-ba tartozik a piros virágú pipacs, a szintén piros virággal rendelkező mák -- > (Igen!!! <-> Aminek köszönhetjük pl.: a mákos gubát, a mákos bejglit és még sok-sok mákkal ízesített süteményeket!!!) << -- >> [Ugyanakkor ennek a növénynek köszönhetjük a "legjobb", vagy inkább leghatásosabb fájdalom csillapítókat: a Vicodin-t, a Morfium - származékokat!!!] és {Ez a növény az amiből ki lehet "nyerni" 33 fajta opium - származékot melyeket a mai napig felhasználnak a gyógyszergyárak fájdalom csillapítóknak, nyugtatóknak, altatóknak, kedélyállapot javítóknak, stb... , stb...!!! < -- > Ugyanis a Morfin - származékok "csak a 33 alkaloidából csak 1-et tartalmaznak de számos más alkaloidája alkalmas még számos betegségre pl. a fentebb felsoroltakhoz!!!} és sajnos eme növényből készül a Heroin és a "Lengyel leves" = Máktea is melyek a legdurvább kábítószerek közé tartoznak!!! <-> 😨 😪 !!! És végül ide tartozik a már említett egyébként gyönyörű égszínkék színű virággal rendelkező növény is melynek neve: Hanga(Magyarul!) = Erika(Németül!) = Heather(Angolul!) Bocsánatot kérek ha van akit untattam ezzel a rengeteg -- > (Lehet, hogy egyesek szerint nem lényeges??!!!) -- >> információ halmazzal!!! Eme dolgokat "csak" azért írtam le mert az én Édesanyámat is Erikának nevezik és utána néztem ezeknek a dolgoknak és egyik információ "hozta" a másikat!!! Még 1-szer bocs ha untattalak/untattam!!! < -- > (De hát a keringő táncot sem tartják unalmasnak pedig az is "csak": 'UNTATTA - UNTATTA'!!! < -- 😉 😅 😅 😊 🤗 👍 👍 👍 TISZTELETTELJES ÜDVÖZLETEM!!! ÉS MINDENKINEK A LEHETSÉGES LEGJOBBAKAT!!! Helló/Üdvözlet: Gabe 😉 👍 👍 👍

2018. aug. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!