Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kutatók mért nem kutatják a...

Kutatók mért nem kutatják a halált?

Figyelt kérdés
Rengetek mendemonda, élménybeszámoló van arról hogy van valami a halál után. Ha már az ősrobbanást, részecskegyorsitást, elméletek a párhuzamos dimenziokról kutatják. Ezt a témát mért nem kutatják igazán komolyan? Azt a bizonyos energiát ami elhagya testet, hogy mi is történik?
2011. ápr. 11. 19:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
Kutatják, és már rég megállapították, hogy semmiféle energia nem hagyja el a testet.
2011. ápr. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Honnan vetted te, hogy nem kutatják?

Persze, hogy kutatják! Nem is kevesen.

2011. ápr. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Lényegében csak abban hiszünk amit hinni szeretnénk és a valóság sokkal egyszerübb és kiábránditóbb.
2011. ápr. 11. 20:00
 4/12 anonim ***** válasza:
37%

Nekem egyszer egy volt tanárom azt mondta, hogy egy haldoklót rátettek egy mérlegre, és mikor meghalt, néhány grammal könnyebb lett, és az a lelke volt.

Hát, én hiszek Istenben, a lélek létezésében, és hasonlókban, de az azért nekem is sok volt. Még ha tényleg van is lélek, akkor sem mérhető (persze ez magánvélemény).

És hiába kutatnak akármit ezzel a témával kapcsolatban, még ha a világ összes tudósa is egyetértene abban, hogy a halál után semmi sem történik, akkor sem tudhatnád biztosan, mert onnan még senki nem jött vissza (persze van aki ezt állítja magáról, de az most mindegy). Személyes tapasztalat nélkül pedig fölösleges bármiféle következtetést levonni, csak mert "a kutatások ezt igazolják"....

2011. ápr. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát nem nagyon hallottam még hogy a kormány vagy bármilyen hivatal ennyi és ennyi pénzt áldozott a halál kutatására, mint például az űrkutatásra.
2011. ápr. 11. 20:03
 6/12 anonim válasza:
28%
Állítólag 21g a lélek súlya! Van egy ilyen című film is..
2011. ápr. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
20.00nak. Egyszer a melohelyemen lemértem egy igen érzékeny mérlegen a telomat full aksival, és totál lemerülve, nem volt külömbség. Csak a hasonlat miatt.
2011. ápr. 11. 20:06
 8/12 anonim ***** válasza:

Sok mindent nem vernek nagy dobra. Persze sokan gondolják úgy, hogy nincs mit rajta kutatni, mert ami bizonyíték volna, az nem mérhető.

Ettől függetlenül kutatják a témát.

2011. ápr. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
89%

A tudomány nem "hisz" semmiben. Hinni a templomba kell, a tudomány tényeken alapszik.


És rengeteget kutatták és kutatják manapság is a halált, mint fizikai állapotot, a sejthalált (ugyanis a sejtek nem halnak meg abban a pillanatban és értelemben, mint a tudat, stb.)


Csak a lélek nevű hülyeséggel nem sokat foglalkoznak, mert a lélek alapja vallás. Az emberi tudat mögött az agy működését kell vizsgálni. És akkor halott az ember ha az agyműködés leáll.

2011. ápr. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Esetleg nézd meg ezt a hozzászólásomat (2011.04.10, 21:05):


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__1..

2011. ápr. 12. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!