Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért nem kutatják fel Magyaro...

Miért nem kutatják fel Magyarországon az összes második világháborús bombát?

Figyelt kérdés
Miért kell meg várni azt, hogy ásatásokkor kerüljenek elő? Csodálkozom, hogy még egy se robbant fel, mikor ásó vagy markoló lapát ütést kapott.
2011. máj. 22. 01:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Csakis arra van pénz.
2011. máj. 22. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
és mégis hogy derítsék fel? ássák fel egész Mo-t vagy mi?
2011. máj. 22. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mert lehetetlen lenne. Jól írta a második. Ennyi idő után az aknakeresők sem találnák meg. Az egész országot, a folyók medrét képtelenség lenne átkutatni.
2011. máj. 22. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A városokban legtöbbször építkezésekkor a lebontott házak alól kerülnek elő a bombák, amiket a háború után nem találtak meg, és a lakók boldogan élték felettük az életüket.

Vidéken a legtöbb a szántóföldeken kerül elő, ami eredetileg mélyen volt, de a művelés miatt megforgatott föld feldobja.

Az erdőkön, mezőkön sok helyen lehetnek még alvó bombák, de ezeknek a helyéről csak sejtések vannak, és szóbeszédek. Ezek olyan helyeken lehetnek, ahol nagy harcok folytak. Jó példa erre Budapest, ahol az ostromkor igen nagy mennyiségű hadianyag került a földbe, és ezek egy részét meg se találták.

Felénk is van olyan mező, amiről az öregek azt állítják, hogy a háború alatt tele rakták aknákkal, és ezek egy részét fel se szedték.

Aztán vannak olyan helyek, ahol a megszállás alatt szovjet gyakorlótér volt, és ők se a rendszeretetükről voltak híresek. Mindíg széthagytak mindenféle dolgot maguk után, a pákozdi lőtéren katona koromban a szovjet lőtéren találtunk kilőtt, fel nem robbant páncéltörő gránátot. Azt is a magyar tűzszerészeknek kellett eltakarítani!

2011. máj. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én egyszer egyik építkezésen ugye nagy füves területre kellet felhúznunk 2 családi házat, és amikor ástam akkor ki ástam 2. vh ból maradt gránátot, ásás közben amint megláttam hogy az ásó körül van vmi gránát formájú valami már szóltam is a főnöknek hogy hívjon tűzszerészeket, mondták is hogy csoda hogy nem rendezte át a képemet.
2011. máj. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak a Balaton módszeres aknamentesítése eltartott vagy 10 évig.
2011. máj. 24. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!