Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Fontos TRIGONOMETRIA tudnatok...

Fontos TRIGONOMETRIA tudnatok segiteni?

Figyelt kérdés

Kerlek vezessetek le nekem ezt a feladatot, mert hetfon temazarot irunk, es nagyon levagyok maradva, pedig ezt jol megkell irnom!


Mekkora a rombusz oldala, ha a hosszabbik atloja 24,6 cm es az ezzel szemkozti szoge 128fok42'?


2011. ápr. 16. 11:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Meg tudod azt csinálni, hogy a hosszabbik átlóval szembeni csúcsból, ahol a szög is van, merőleges húzol az átlóra. Mivel a rombusznak minden oldala egyenlő,ezért ez a merőleges megfelezi ezt az átlót. Tehát van egy derékszögű háromszöged amiben tudod az egyik befogót (hosszabbik átló/2) és az egyik szöget (megadott szög/2) az átfogó meg a rombusz oldala.

Coszinusz tétellel is meg lehet csinálni, de azt már rád bízom :)

2011. ápr. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Fejből nekem se megy sok minden, így Wikipédia:

A geometriában a rombusz olyan négyszög, melynek minden oldala egyenlő hosszú.


A rombusz szemközti oldalai párhuzamosak, ezért a paralelogramma speciális esete, szomszédos oldalai egyenlő hosszúak, ezért a deltoid speciális esete is – így érintőnégyszög. A rombusz átlói egymásra merőlegesek és felezik egymást. A szemközti szögeket felezik az átlók.

És akkor? Lesz egy derékszögű háromszögem, egyik oldala a hosszabbik átló fele, másik (erre merőleges) oldala, a másik átló fele, de ez most nem ismerem, nem is érdekes, viszont tudom az összes szögét! Egyik szöge ugye derékszög, másik "A szemközti szögeket felezik az átlók." a 128_42 fele, harmadik meg egyszerűen kiszámolható.

Innen kezdve szögfüggvénnyel számolható a rombusz oldala...

2011. ápr. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom!:)
2011. ápr. 16. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!