Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Leideny palack kevés ideig...

Leideny palack kevés ideig tartja meg a töltést. Mit tegyek hogy több ideig is működjön?

Figyelt kérdés
Építettem egy Leideni palackott de csak 2-3s (másodpercig) tartja meg az elektromos töltést. hogy lehettne ezen segíteni? (nehogy azt mond hogy nem töltöm fel eléggé)
2011. ápr. 17. 17:11
 1/5 anonim ***** válasza:
ha vannak rajta éles,csúcsos kiemelkedő részek,azokat próbált meg eltávolítani vagy lekerekíteni,ugyanis a csúcshatás miatt veszíthet a töltéséből.Ezenkívül segíthet ha jól szigetelő dielektrikumot,pl.egy gumialátétet teszel az aljára,lehet hogy az alján keresztül földelődik le.Egyébként hogy készítetted el,mert akkor meg tudom mondani hogy esetleg hol lehet a szerkezeti hiba.
2011. ápr. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

[link]


bal oldalit a középsőbe. középsőt pedig a jobb oldaliba rakom.


köszönöm a választ valamelyest sikerült megoldanom a problémát. már sokkal jobban működik.

2011. ápr. 17. 20:20
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a dielektrikummal van a baj. Próbálj egyet üvegből készíteni.
2011. ápr. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen,ezért kérdeztem mert a műanyag nem olyan jó szigetelő(úgymondják hogy kisebb a relatív dielektromos állandója),ezért töltések szivárognak át az egyik fegyverzetről a másikra.Az első Leideni palackokat is üvegből készítették,így javaslom neked hogy te is próbáld meg azzal.Ehhez mutatnék neked egy videót:

[link]

U.i.:tényleg ne töltsd túl sokáig,mert elég betyáros kis szikrák pattoghatnak majd :D

2011. ápr. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
kösz meg csináltam üveggel is de eleinte nem volt jó mert vastag volt az üveg ezért egy vékonyabb befőttes üveggel is megcsináltam. elég durva volt olyat csapott hogy a réz drót utána meg feketedett (persze ekkor csak összeérintetem).
2011. ápr. 24. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!