Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért nem láttam az ISS-t?...

Miért nem láttam az ISS-t? Bővebben lentebb.

Figyelt kérdés
Követtem egy oldalon az ISS pontos helyét és mikor Magyarország felett volt nem láttam egyáltalán. Legutóbb februárban volt az ország felett és akkor láttam többször is egy héten de most meg nem, pedig az ég tiszta és a csillagok is látszanak. Talán nem úgy süt rá a nap?
2011. ápr. 17. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Hol kerested mag a láthatósághát?

Ez egy nagyon megbízható oldal:

[link]

Én még mindíg láttam:)

2011. ápr. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Nyilván ha elletétes oldalon van a nap nem világítja meg.Nem is olyan régen lehetett látni felvételt is készítettek róla mondván két UFO megy egymás mellett holott a Discovery landolt az ISS-en azt látták.
2011. ápr. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én ezen az oldalon szoktam megnézni, hogy mikor mi és hol látható (az előrejelzés az ISS esetében 10 napos, amikor hiányos az azt jelenti, hogy az adott időszakban nem látható a megadott helyszínről):


[link]


Megjegyzem még, hogy a láthatóságot (fényességet) a magnitúdó értéke adja meg (Mag), ez minél kisebb, annál nagyobb fényességet jelent (az ISS esetében ez akár -3,6 is lehet). A műholdakat, vagy az űrállomást csak akkor látni, amikor a csillagokat is látni.


Itt már be van állítva az ISS és Budapest:


[link] PassSummary.aspx?satid=25544&lat=47.500&lng=19.083&loc=Budapest&alt=103&tz=CET


Ha valakinek bővebb infó kell, jelentkezzen.

2011. ápr. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

[link]


Én itt követtem. Kb fél 11 után volt pont felettünk de nem látszódott pedig a csillagokat láttam

2011. ápr. 18. 14:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy nálad mi lehetett a baj, próbáld meg legközelebb ezen követni, nekem ez még mindig bejött:


[link]


Ha akarod, beállítom rajta a lakhelyedet és fölteszem ide a linket és akkor már „testre lesz szabva“.

2011. ápr. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehetett az is a baj, hogy akkor már a Föld eltakarta előle a Napot és azért nem látszott. Legjobb kb 1-2 órával napnyugta után megfigyelni (fontos a Mag érték).
2011. ápr. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!