Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ez az ISS lehetett, vagy...

Ez az ISS lehetett, vagy valami műhold?

Figyelt kérdés

Nem szoktam minden nap figyelni az éjszakai eget, de ma este mikor húztam ki a kukát, kb 20:30 körül egy nagyon fényes és nagy mozgó pontra lettem figyelmes. Sokkal nagyobb és fényesebb (folytonos vakító fehér fény) volt, mint a legnagyobb "csillag" az égen és elég nagy sebességgel mozgott. DNy felől jött és egy ívet leírva K felé távozott. Pár perc alatt átvonult az egész égbolton.

Mi lehetett ez? Még soha nem vettem észre.


2011. ápr. 20. 20:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nagy valószínűsggel az űrállomás volt.
2011. ápr. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Pár hete felvette egy kandúr amikor a Discovery dokkolt az ISS-en aztán úgy tette fel hogy két UFO találkozik.Pedig a csillagvizsgáló megerősítette hogy az ISS-t vették fel.
2011. ápr. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Aham. És holnap is ugyanakkor ugyanott valószínű hogy látni fogom, vagy mindig máshol van?
2011. ápr. 20. 21:39
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én ezen az oldalon szoktam megnézni, hogy mikor mi és hol látható (az előrejelzés az ISS esetében 10 napos, amikor hiányos az azt jelenti, hogy az adott időszakban nem látható a megadott helyszínről):


[link]


Megjegyzem még, hogy a láthatóságot (fényességet) a magnitúdó értéke adja meg (Mag), ez minél kisebb, annál nagyobb fényességet jelent (az ISS esetében ez akár -3,6 is lehet). A műholdakat, vagy az űrállomást csak akkor látni, amikor a csillagokat is látni.


Itt már be van állítva az ISS és Budapest:


[link] PassSummary.aspx?satid=25544&lat=47.500&lng=19.083&...


Ha valakinek bővebb infó kell, jelentkezzen (beállítom rajta a lakhelyedet és fölteszem ide a linket) .

2011. ápr. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mindig máshol van. Nézd meg az előző hozzászólásomat. Amúgy a legjobban napnyugta után 1-2 órával látni, később már a Föld eltakarhatja előle a Napot.
2011. ápr. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"holnap is ugyanakkor ugyanott valószínű hogy látni fogom, vagy mindig máshol van?"


Még véletlenül se! Nincs köze a föld forgásához a 24 órához.A földet 92 perc alatt kerüli meg.

2011. ápr. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

22:30!

Kösz, de ezt én is tudom, én is olvasom a Wikipediat, mely szerint 92 perc alatt kerüli meg a Földet. De ez számomra nem zárja ki, hogy mindig ugyan azon, vagy legalábbis hasonló pályán haladjon napi 32 perces időeltolódással.

De ezek szerint nem így van. Nem tudtam, most már tudom.

2011. ápr. 21. 08:49
 8/14 A kérdező kommentje:
Vagy mégis? A fent belinkelt előrejelző táblázat szerint, a lakóhelyemen ma 20:52-kor kell megint megjelennie DNy-i irányból. Az pont 32 perccel később van, mint tegnap volt! Ezek szerint az idő stimmel, csak a pálya változik...?
2011. ápr. 21. 08:58
 9/14 A kérdező kommentje:

22:09!

Köszönöm, nagyon hasznos az az oldal!

Beállítottam rajta én is a lakhelyemet, így tudom mikor, merre kell keresnem az ISS-t. :)

2011. ápr. 21. 09:00
 10/14 A kérdező kommentje:
Tényleg az ISS volt. Ma is jött percre pontosan a táblázatnak megfelelően, csak ma kicsit nyugatabbról.
2011. ápr. 21. 21:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!