Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A világ legveszélyesebb...

A világ legveszélyesebb atomerőműve, szerintetek?

Figyelt kérdés

Mindenhonnan azt hallani Fukushima után, hogy mindenhol a világ legbiztonságosabb atomerőművei vannak, holott még sem ez a teljes igazság. Nem vagyok vészmadár, nem azért linkelem be ezt a hírt csak kíváncsi vagyok ti mit gondoltok erről az egészről. Magáról hogy mennyire rizikós ez az atomerőmű, meg hát a médiáról.


[link]


2011. ápr. 26. 19:32
 1/5 szamóca. ***** válasza:

európai stressz-teszteket most kezdték meg, világszintű összehasonlítás sosem lesz.

ezen felül pedig nyilván nem fogjuk megtudni hogy mekkora veszélyben vagyunk.

2011. ápr. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azt akkor mivan? Minek stresszeljem magam, ráérek majd akkor ha esetleg beütne a baj, aminek még mindig jóval kisebb az esélye mint annak hogy 5 évig még faszán kibírja.

Mellesleg ah fel is robbanna akkor se a szomszédban van azért, Csernobiltól se lett számottevő megbetegedés Mo.-n akkor ettől se lenne.

2011. ápr. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A stressz tesztekkel nem értek egyet. Őszintén szólva, legszívesebben elmenekülnék a Holdra az elsőtől az utolsóig. Ha egy felrobban, akkor még később jönnék vissza. :D


Eddig atompárti voltam, Fukushima eltántorított. Rájöttem, mégsem olyan jó dolog.

2011. ápr. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Legveszélyesebb nyilván az első generiációs RBMK reaktorok, mint azt Chernbylban bizonyították. Ugyankkor ami a médiában megy, az tömény hisztikeltés, bizonyos erősségű természeti katasztrófákat nem lehet kivédeni, pl ha a földrengés egy gát alatt van, és az átszakad, akkor ne építsünk több gátat? Ésha vegyi gyárat érint? Szóval könnyű ám azt mondani, hogy az atomerőmű a hibás holott jelen esetben nem igazán működési hibáról beszélünk.
2011. ápr. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A törésvonalra épült grúziai vver.
2011. nov. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!