Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Stephen Hawking boldog?

Stephen Hawking boldog?

Figyelt kérdés
Te szeretnél annyira okos és elismert leni az egészségedért cserébe?
2011. ápr. 27. 20:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az ő izomsorvadása nem függ össze a tudásával.
2011. ápr. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

szerinted ezt honnan kéne tudnunk,h. boldog-e? csak ő tudhatja.

és nem, nem szeretnék olyan lenni, mint ő.

meg amúgysem a tudás, és az elismertség tesz boldoggá, sőt.

2011. ápr. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Tom Benko ***** válasza:
Nem az egészségéért cserébe kapta a tudását. Egyébként szerintem boldog, de nem elégedett.
2011. ápr. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Vazz tudom, hogy nem függg össze, de nem is ez a kérdés.
2011. ápr. 27. 22:01
 5/12 anonim ***** válasza:
52%

Bizonyos szempontból biztosan boldog, van 2 gyermeke ha jól emlékszem, egy felesége, biztos hogy sokat nyom a latban a tudása is, de azért nem lennék a helyében.

Rettentő nyomasztó lehet így élni. Megfosztva a mozgástól, a normális beszédtől, a sex-től :) és még sorolhatnám.

2011. ápr. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem jól emlékszel.

Három gyereke van, és kétszer elvált. Szerintem nem boldog.



Egyébként hogyhogy "cserébe"?

2011. ápr. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Miért köt mindenki bele a megfogalmazásba? :) Azért cserébe, mert jutott neki jóból és rosszból is, és kiváncsi vagyok, hogy lennétek e a helyében úgy ahogy van, előnyeivel és hátrányaival egyaránt.
2011. ápr. 28. 07:47
 8/12 anonim ***** válasza:

"Te szeretnél annyira okos és elismert leni az egészségedért cserébe?"


Ilyen szinten elismertség az már híresség és én abból nem kérek még egészségesen se, engem nyomasztana.


Okosság... Szokták mondani, hogy az ember minél többet tud... annál jobban tudja, hogy mit nem tud.

Egy bizonyos tudásért igen, sok mindent megadnék (az egészségemet nem), de Hawking ott tart, ahol nagyon sok tudós már a történelemben, hogy sejteni/tudni vél rengeteg dolgot, de hogy az igaz e vagy sem, valószínűleg az ő életében sosem derül ki.

Nem tudom szeretném e ezt az érzést megtapasztalni... hogy közelebb vagyok az emberiség 99 %-ánál ahhoz, hogy átlássam az egész világ működését... és mégis csak lyukakat, hézagokat, ismeretlen dolgokat látok és talán sose tudom meg az igazságot.


Másrészt ha nagyon-nagyon okos lennék (mondjuk Hawkingnál is okosabb), pocsékul érezném magam, hogy vannak olyan dolgok, amiket alig néhány emberrel vagy épp senkivel sem tudok megértetni/megvitatni, beszélgetni róla...

2011. ápr. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Van benne egy feszültség, amit nem vezethet le sem mozgással, sem beszéddel, mert nem a maga erejéből beszél. Nem lennék a helyében.
2011. ápr. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer egy műsorában Stephen Hawking azt mondta, hogy hiába korlátozott a mozgása, a fizikai cselekvőképessége, de az elméjében szabad. Ha ezt teljesen komolyan gondolta, és teljesen így érzi, akkor bizonyára boldog. :)


"Te szeretnél annyira okos és elismert leni az egészségedért cserébe?"


Szerintem Stephen Hawking nem a hírnévért csinálja, ő csak segíteni szeretne megérteni a világ működését és keletkezését. Tényleg okos ember, ez nem lehet vitás, de én Én vagyok, nincs szükségem másnak lenni, mást kívánni, mert az elmémben én is szabad vagyok. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. ápr. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!