Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Honnan tudnék egyetemi jegyzet...

Honnan tudnék egyetemi jegyzeteket, tankönyveket letölteni (ingyen)?

Figyelt kérdés
2011. máj. 4. 00:10
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
csak a nomenclatura
2011. máj. 11. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Amúgy... nos ja. Ha szeretnéd, küldök egy anat jegyzetet, vagy kémia praktikumot de rohadtul unalmasnak fogod találni. Se kép, se semmi, csak nevek, meg magyarázat. Amúgy ha tényleg ennyire szakbarbár vagy, csináld azt amit a nagyok. Fénymásoltass.


Ui:csak vicceltem, a fénymásolás illegális, és szerzői jogokat sért!

2011. máj. 11. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Mielőtt elmész könyvtárba, konkrétan használatban lévő tankönyvet a SOTE-n azt hiszem nem adnak ki külsősöknek. Persze sok más érdekes dolgot is találhatsz, szóval megéri próbálkozni.
2011. máj. 11. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Találtam az unokatestvéreméknél egy 1996-os orvosi biokémia könyvet, az nagyon jó volt, hétvégén azt olvastam és jegyzetelgettem, de kölcsön nem kérhettem, mert az Élettani Intézet könyvtárából volt :/


Szerintetek mennyire érvényes még?


Ahogy én néztem, végzettség nélkül, hülyeségeket nem ír, nem fedeztem fel olyat, ami megdőlhetett volna azóta (gimnáziumi biokémia anyaggal teljes összhangban van), apám nővére szerint, aki belgyógyász, nagyon nem változhatott.

Voltak olyan jelenségek, felfedezések, amelyeket ma már biztosan gondosan feltártak, és kész az elmélet rá, szabályokkal; én ennyi különbséget remélek csak a kettő között, mert akkor május végén folytatom a jegyzetelését.

(Eddig az enzimeket, a bioenergetikát, ill. a fehérjék és aminosavak anyagcseréjét olvastam - ezekben nagy változások lehetnek...?)


Emlékszem egy kezső mondatára egy apró betős résznek, kb. ez volt: újabban megfigyelték, hogy a ribonukleinsavak is funkcionálhatnak katalizátorokként (ezután fejtegette, hogy mi volt pontosan a megfigyelés, és közölte, hogy további kutatásra vár).


Anatómia jegyzet is jöhet, de jó lenne nem a leíró, hanem funkcionális :)


A kémia praktikumnak nagyon örülnék, nem izgat, hogy szöveg az egész :)


Nem vagyok szakbarbár :D Csak nagyon szeretek olvasni és tanulni. Egyébként sem ez a szakmám. :D

2011. máj. 12. 14:33
 15/21 anonim válasza:

tele vannak a torrent oldalak anatómia, funkcionális anatómia könyvvel,

az első linken kb 5 volt

2011. máj. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Írj egy mailcímet. Amúgy van funkcionális anatómia és tájanatómia. Ez spec tájanat. Kémiából az ilyen régi könyv... hát az alapok nem változtak, de sokminden. A biokémiát annyira nem vágom, nekem még nem volt, de pl sejtbiológiából egy tizenakárhány éves könyv már eléggé elavult. Anatómiából persze nem, ott már nagyjából kitalálták amit ki lehetett.
2011. máj. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Utolsó, Te tudsz írni nekem privátot - öhm, megtennéd? :)
2011. máj. 17. 03:11
 18/21 A kérdező kommentje:

05.09. - 19:23 Köszönöm - hát ez nem könnyen emészthető :D



SH atlaszt szereztem meg végül. :)

2011. máj. 17. 03:21
 19/21 anonim válasza:

Szia!


Biokémiából az Ádám Veronikát olvasd, mindenki abból tanul (orvosin), Pesten és Szegeden legalábbis az a hivatalos tankönyv. Nyilván még van egy csomó órai cucc hozzá, de az egy nagyon jó, érthető könyv (csak rémesen hosszú és részletes, de úgy érzem, ez téged nem zavarna, sőt).


Egyébként mivel foglalkozol? Hány éves vagy? Ha nem vagyok indiszkrét :)


De teljesen ledöbbent a hozzáállásod, hogy "laikusként" ennyire érdekel a tudomány, ez tök jó. Lehet, hogy érdemes lenne ilyen jellegű iskolába járnod, ahol tudsz ezekről tanulni "rendesen", még az is lehet, hogy tök nagy tehetséged van hozzá, mert ilyen fokú érdeklődés ebben a témában kívülállóként, nagyon ritka.


Ja, és még egy: ha jó sokáig le akarod magad foglalni, akkor Fonyó Attila féle élettankönyv. Marha részletes, érdekes, érthető, iszonyat hosszú (a fekete legalábbis, mert van több kiadás).

2013. máj. 31. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm a válaszod, utolsó!

Egyébként anno volt egy olyan időszakom (gimnázium), amikor nagyon úgy tűnt, hogy ezzel kapcsolatos lesz az életpályám, le is érettségiztem emelten bioszból és kémiából, de aztán mégsem adtam be a jelentkezésem sehová. (23 vagyok.) Nem tudtam volna elviselni ugyanis az egyetemi közeget, mert egyszerűen nem tudok beilleszkedni az emberek közé, és a kutyáim voltak az elsők, őket sem akartam magukra hagyni. Úgyhogy az érdeklődés megmaradt, de más úton járok.

2013. jún. 23. 15:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!