Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mivel kezdjek neki a programoz...

Mivel kezdjek neki a programozásnak?

Figyelt kérdés

Meg szeretnék tanulni programozni, és nyáron lenne időm belekezdeni, majd természetesen folyamatosan fejleszteném magam suli közben is. A gond az, hogy bár geoinformatikusnak készülök, de programozást csak érintőlegesen vettünk még első félévben. Konkrétabban sza.rt se ért.


Az lenne a kérdésem, hogy milyen programozási nyelvet lenne érdemes megtanulni? Mi itt ruby-t tanultunk, és nekem nem tűnik a legkomolyabb nyelvnek, ezért tettem fel ezt a kérdést.


2011. máj. 4. 19:15
 1/6 anonim ***** válasza:
C, C++, C#, Java irányban érdemes gondolkodni, ezeket használják is. (Pascal is nagyon jó az alapokra, de a kutya sem használja komolyabban) Neten rengeteg tutorial fellelhető ha az angolt kened-vágod.
2011. máj. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A ruby szerintem teljesen jó, csak komolyan kell tudni használni :D A python ahhoz hasonló, de meg lehet próbálni a C++-t is, ha igazán elszánt vagy :D (mivel hogy az elég sok tanulást igényel...) Vagy pl a Java.
2011. máj. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2011. máj. 4. 20:09
 4/6 anonim ***** válasza:
Vedd meg az eredeti C könyvet, olvasd el (nem nehéz, egy hosszú hétvége), és próbálj ki mindent, ami benne van. Minden más erre fog épülni. Nagyon kevés programozási tudással is már egész érdekes dolgokat meg lehet valósítani. Igazából az segít a legtöbbet, ha vannak ötleteid, kíváncsi vagy dolgokra, amikhez programozni kell. Ha azért akarsz programozni, mert kíváncsi vagy, hogyan fog viselkedni egy program, akkor ezerszer könnyebb lesz, mintha csak "programozni" akarsz. C után jön a C++, C# és minden, ami ezekből származik. Egészen komoly programokat is valamelyik C-ben írják.
2011. máj. 10. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ ismét. Igazából azért kéne, mert érdekel. Nem szükséges a szakom elvégzéséhez a programozás, de szerintem melegen ajánlott. Eddig csupán excelben szórakoztam olyasmivel, hogy komplett koordináta-jegyzőkönyvet számoló xls-t írtam, de szeretném ezeket komolyabb szintre emelni, mivel a jövőben ha valaha ezen a szakterületen vállalkozást szeretnék kiépíteni, csakis ebben látom a lehetőséget. Valamilyen, a szakmához fűződő program megírására gondoltam. Mindemellett mindig is érdekelt ugyebár :)
2011. máj. 10. 19:54
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezek nagyon hasznos dolgok, és egy gondolkodó ember számára egyébként remek játék a programozás, és a legváratlanabb helyzetekben bizonyulhat hasznosnak, hetekkel/hónapokkal meggyorsítva projekteket, vagy megspórolva forintmilliókat. Történt már velem ilyen véletlen, pedig én sem vagyok profi programozó, sőt nem is műszaki területen dolgozom.


Az excelben nagyon sok jópofa dolgot lehet csinálni, nagyon hasznos. Ha az ilyen gyakorlatias dolgok érdekelnek, akkor javaslom még az SQL alapszintű megismerését, és az R-t (statisztikai programcsomag, S nevű programozási nyelv), amit rengeteg szakmában lehet használni.


De magához a programozáshoz a C a jó kezdés.

2011. máj. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!