Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egypetéjű ikrek mindig egyform...

Egypetéjű ikrek mindig egyformán néznek ki? Van olyan, hogy szinte nem is hasonlítanak egymásra?

Figyelt kérdés
2011. máj. 5. 20:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én még olyat nem láttam/halottam, hogy alig hasonlítanának egymásra. Ez genetikai szempontból is elég képtelenség, bár semmi sem lehetetlen.

Egyébként nem néznek ki mindig teljesen ugyanúgy. Első pillantásra persze talán tök egyformák, de ha több időt töltesz velük, akkor felismered a kis különbségeket, és képtelenség lesz összetéveszteni őket. :)

2011. máj. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlítanak egymásra,de vannak apróbb eltérések is. Nemcsak a külsejükben,de a természetükben is.

Ismertem egy lány ikerpárt. Külsőre teljesen egyformák voltak. De az egyiknek mindkét szeme kék volt, a másiknak az egyik kék ,a másik szeme pedig barna. A természetük sem volt egyforma.

2011. máj. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb barátnőim ikrek. Mások nem tudják megkülönböztetni őket, de aki régebb óta ismeri őket, az látja, hogy egyáltalán nem egyformák. Hasonlítanak persze, de egy idő után tényleg felismeri az ember a különbségeket. Természetben, viselkedésben egyébként elég hasonlóak. :)
2011. máj. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Azért kérdezem, mert egy ismerősömék szinte nem is hasonlítanak egymásra, mármint az arcuk. A testalkat az hasonló, de a természet tűz és víz.

2011. máj. 5. 20:35
 5/11 anonim ***** válasza:
De miért pénzügyek kategóriában kérdezed? :)
2011. máj. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az egypetéjű ikrek mindig azonos neműek és ugyanúgy néznek ki.

A kétpetéjű ikerpár tagjai nem feltétlenül hasonlítanak egymásra, a nemük is lehet különböző.

2011. máj. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

20:38-as! :D igazad van!

Elnézést kérek mindenkitől, nem jól kattintottam!

2011. máj. 5. 21:00
 8/11 anonim ***** válasza:
40%
egy petélyü ikrek lehetnek külőmbőzőek. pl: az egyik egy virus fertőzést kap és ettől megváltozik a szervezet anyag cseréje ő elhizik a párjameg nem fertőződik meg és sovány marad, vagy az anyamélyben versengenek egymással és egyik elszivja a másiktől a tápanyagot.én ismertem személyesen egy ilyen versengés végeredményeit nem gondolnád hogy ikrek!szoval valamilyen rosz behatás kell az egyik iker párra.....
2011. máj. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A genetikai állomány DNS-szinten ugyanaz (kisebb mutációk, egyéb módosítások előfordulhatnak), az ugynevezett epigenetikai hatásokban küldönböznek (DNS-metiláció, hiszen-elrendeződés stb.). Ez okozhat jelentős különbséget külső és belső megjelenésben is, ami általában az életkorral egyenes arányban nő.
2011. máj. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Nekem egypeteju ikrer fiaim vannak, es az arcuk egyaltalan nem egyforma. Hajuk, szemuk szine, orruk, szajuk ugyanaz, de az arcvonasaik masok. Es a fejformajuk is teljesen kulonbozo.
2011. jún. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!