Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy helyes a latin mondat?...

Hogy helyes a latin mondat? "Ad astra per aspera. " vagy "Per aspera ad astra. " És valóban ezt jelenti?

Figyelt kérdés

A jelentése: Tövises az út a csillagokig. Küzdelmeken át a csillagokig... stb. verziót találtam.

Fontos lenne tudnom, valóban így van-e, helyes-e így, illetve melyik alak helyes, mert évek óta ez a mondat "éltet" és most szeretném magamra tetováltatni. Nem lenne jó, ha valami mást sikerülne. :)


2011. máj. 10. 19:52
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

A "Per aspera ad astra." a helyes, és szabad fordításban valóban olyasmit jelent, mint amit leírtál. Az aspera jelentése szűkösség, nehézség, hányattatás, szóval szó szerint nehéz lefordítani.


Pedro

2011. máj. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Bugtard válasza:
87%
Én Latinórán Ad astra per asperanak tanultam, illetve anyukám latin tanár megkérdeztem és ő azt mondja hogy ugyan az így is jó meg úgy is jó. Az értelme ugyan az. Végül szerintem ahogy neked jobban cseng :D
2011. máj. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Per aspera ad astra = "göröngyös úton a csillagokig," jelentése = minden emelkedés küzdelemmel jár.
2011. máj. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Én is Ad astra per aspera-nak tanultam. :)
2011. máj. 10. 20:27
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy:) A lényeg, hogy a per és az ad ne cserélődjön fel:)

Az egyik azt jelenti, hogy gorongyos az út a csillagokig, a másik meg a csillagokig gorongyos az út kb..:D

2011. máj. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Köszi hogy feltetted a kérdést mert én is erre voltam kiváncsi
2014. júl. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Bár régi a kérdésed, nagyon szívesen beszélnék veled privátban kedves kérdező.:)

Ez a mondat számomra is sokat jelent, érdekelne, te honnan ismered és hogyan befolyásolta az életed stb...:)

Ha olvasod, kérlek, válaszolj! :)

2015. ápr. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Miért jelent számotokra sokat ez a mondat?
2015. dec. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Phandaa válasza:
Esetleg van mar tattoo vagy foto amit megtudsz mutatni hova tetovaltad ?
2016. jún. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ez van Kansas állam zászlójában : [link]
2016. dec. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!