Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Csináltak már olyan MŰKÖDŐ...

Csináltak már olyan MŰKÖDŐ (igazi vagy modell) repülőgépet ami "szárnycsapásokkal" repül?

Figyelt kérdés
2011. máj. 15. 12:56
 1/10 A kérdező kommentje:
Ha igen egy youtubeos videónak örülnék. Csak nem tudom mit kéne beírni a keresőbe :S
2011. máj. 15. 12:57
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen.

régesrég is

[link] 2. kép


meg modell

http://www.youtube.com/watch?v=IZHfp6Jk6hQ

2011. máj. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
A csapkodós szárnnyal repülő pép minimumfeltétele a könyékben megtört szárny. Ha ez nincs, az a gép 100% nem tud repülni (esetleg siklani).
2011. máj. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

18:18 akkor kamu az összes Dragonfly RC anyag a neten?

[link]

2011. máj. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez 1 pár szárnyra vonatkozik, és madárra.


2 pár szárnnyal lehet repülni (ha nem egyszerre csapnak),

illetve úgy is, ha elég sűrűn csapnak, mint pl. a rovarok.


Csak ez nem olyan előnyös módszer: a rovaroknak sokkal több energiába kerül a repülés, és csak addig működik a módszer, míg ilyen kicsik.

2011. máj. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
2011. máj. 15. 19:23
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát akkor ez 18:18 szerint nem létezik.
2011. máj. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen ezt a 18:18 benézte. De ha egy kicsit logikusan gondolkodunk azonnal felvetődik a kérdés, hogy ugyan miért is ne tudna repülni egy szárnycsapkodós szerkezet szárnytörés nélkül, ha szárnytöréssel képes.
2011. máj. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azért, mert egy szárny, amikor felfelé csap, akkor lefelé löki a gazdáját.

Ezt kompenzálja a szárny másik fele, amelyik ugyanekkor lefelé csap (és a kialakítása miatt nagyobb erővel). Ezen kívül felfelé a madár összecsukja a szárnyát, lefelé kinyitja.


A rovarszárnynál ez azért nem okoz nagyobb gondot, mert rendkívül gyorsan mozog.

2011. máj. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

értem, tehát a belinkelt videóm az FAKE :)


Rengeteg más technikával is meg lehet valósítani mint a "könyékben megtörés".


Pl ott a szélmérő elve:

egyik oldalán nagyobb a légellenállási tényező mint a másikon... Annyiban igazad van, hogy kevésbé lesz hatékony. Videókon az elmúlt 8 órában rengeteg madár repülését hasonlítottam össze... Ésss... Semmi különösre nem jutottam :S

2011. máj. 16. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!