Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjuk helyesen?

Hogyan mondjuk helyesen?

Figyelt kérdés

Ahol én lakom, e-vel beszélnek, így én is az e megfelelőjét mondom mindennek: csengő/csöngő

De felakadtam egy dolgon: Hogy mondjuk helyesen, farmerOmat vagy farmerEmet? És miért? Illetve az helyes, hogy férfinek? Vagy úgy jó, hogy férfinak?

Kicsit összezavarodtam.


2011. máj. 17. 10:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
a férfinek/férfinak azt mindegy hogy melyiket hazsnáljuk, mindkettő elfogadható. a farmeromat-ezt már nem tudom, erről nem volt szó magyar órán :) de én úgy mondanám hogy farmeromat
2011. máj. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Igen, a farmert mi sem elemezgettük, csak elgondolkoztam ma rajta, hogy hogy is van helyesen... :)
2011. máj. 17. 10:51
 3/6 anonim ***** válasza:

Delhusa Gjon nem ért egyet veletek:

http://www.youtube.com/watch?v=0udGM8TdqAA

:DDD

2011. máj. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"A farmerom – nagyon szűk volt

Zsebemben - kevés a pénz"

Dynamo viszont igen :D:D:D

2011. máj. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
71%

férfinek sztem helyesebb, mivel a ragozás szabálya az, hogy ha magas hangrendű az utolsó magánhangzó, akkor a rag is, így mivel az "i" magas, az "a" mély, ezért inkább a magas "e"-t használnám.

a farmerem pedig nekem jobban hangzik.

2011. máj. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen, én is szinte mindennek az e megfelelőjét használom, így a farmeremet mondom. Én is agyaltam már rajta, hogy ennek is helyesnek kéne lennie. :)
2011. máj. 17. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!