Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy tudhatjuk meg, hogy...

Hogy tudhatjuk meg, hogy biztosan arany-e?

Figyelt kérdés

Ha van egy arany tárgy amin nincs szám és nem tudom most bevinni ékszerüzletbe,hogy megnézzék királyvízzel akkor otthon ezt hogy tudom megnézni,hogy biztosan arany?

Háztartásba levő dolgokra gondolok vagy ilyesmire.

Kérlek segítsetek,fontos!


2011. aug. 17. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
otthon ne kísérletezz vele, mert tönkreteheted
2011. aug. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyébként elmesélek egy dolgot: elég kevés anyag van, amit a királyvíz nem mar szét :)


Királyvízbe rakni valamit, hogy megnézzük, arany-e, kb olyan, mint a cukrot vízbe borítani, és oldódás alapján megállapítani, hogy só vagy cukor :D


Amúgy, mérd meg, és számold ki a térfogatát! Ha térfogathoz képest nehéz (megnézheted a fémek súlyát) akkor ESÉLYES, hogy arany, vagy részben az. Ha térfogathoz képest nagyon könnyű, akkor biztosan nem arany.

2011. aug. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

salétromsav / választóvíz, ami nem oldja fel az aranyat.

így ötvözetekből ki tudják nyerni az aranyat.


A királyvíz = salétromsav + sósav 1:3arányú elegye, ami képes az aranyat is feloldani. Szóval ne próbálkozz vele, mert kárt teszel.


mindenképpen szakemberre kell bízni a megállapítást.

2011. aug. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sajnos házi módszer nincsen.

Ahogy vannak megbízhatatlan praktikák arra, hogy kiderítsd terhes vagy-e, mégis a legjobb, ha veszel egy profi gyorstesztet.

Így állunk az arannyal is. Jobb, ha a profi nézi meg.


Nagyon jót derültem Sir Butcher válaszán, aki a kislánnyal tórusz térfogatot számoltatna. (Feltételezve persze, hogy karikagyűrű...)

2011. aug. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!