Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tényleg veszélyes az atomerőmű?

Tényleg veszélyes az atomerőmű?

Figyelt kérdés

Az ellenzők is mást mondanak, a szakértők is mást mondanak, az atomenergiát pártolók is mást mondanak. Már nagyon idegesítő...

Nagyon sokak szerint (a szakértői és az ellenzői oldalról) veszélyesek a paksi, a mohi és a cseh atomerőművek, mert nincs második védőburkuk. Kevesek szerint van. Megint egy kis tábor szerint van olyan rendszer, ami a második védvonalat pótolja.

Most akkor mi a helyzet?

Most olvastam egy cikket, mely azt állítja, hogy be kellene zárni a paksi atomerőművet, mert veszélyes (mert nincs "belső védőburok"). Ezt személyesen nem bánnám, sőt, örülnék neki, ha az EU adna pénzt és jópár évet előtte. :D

Azért is ebben a kategóriában tettem fel a kérdést, mert itt van a legnagyobb esély, hogy találok szakértőket is.


2011. máj. 23. 16:18
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem veszélyes,de ne akard ,hogy bezárják ugyanis akkor mocsok drága lenne a villamosenergia az pedig senkinek nem kedvez.Inkább építsenek szélerőműveket meg hőszivattyúkat.
2011. máj. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
21%

Természetesen veszélyes, a legveszélyesebb energiaforrás. Hallottál már pl. olyat, hogy egy szélerőmű miatt több százezren meghaltak?


És olyat, hogy atomerőmű miatt több százezren meghaltak, vagy sugárfertőzésben haldokolnak?


Az utóbbira többször is volt példa, az előbbire egyszer sem.

2011. máj. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű a kérdés.


Akarsz áramot vagy nem?

Nem? Ok akkor bezárhatják.

2011. máj. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

[link]



Azért nem hinném, hogy ne lenne más megoldás.

2011. máj. 23. 17:30
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Védőburok alatt pontosan mit értessz? Mert első a reaktorkamra, második meg maga az épület, amiben van. Csernobilban pl csak a reaktorkamra volt ilyen védelmi vonal, az épület nem szigetelte el a külvilágtól a sugárzást. De annak mindegy is volt, mert a tető is berobbant.
2011. máj. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Szerintem azt hívják a containment-nek, amire gondolok.

De nem merek szakszavakat használni, mert végképp nem értek hozzá. Ezért is tettem fel a kérdést...

2011. máj. 23. 17:39
 7/25 anonim ***** válasza:
31%

"A válasz írója 77%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:21"



Na pontosan ez a rossz hozzáállás. Sok másfajta megoldás is létezik az energia előállítására, de ahhoz, hogy ezek széles körben elterjedjenek, teljesen hanyagolni kéne az atomerőművek építését.


Nem tudom, hogy hány millió embernek kell még meghalnia az atomerőművek miatt, hogy végre leálljanak velük.

2011. máj. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
82%

A válasz megírásának időpontja: ma 18:49


A paksi atomerőmű 2000MW energiát termel. ugyan áruld már el, hogy mi mással termelsz ennyit? Mert biztosíthatlan, vidáman átállunk rá, csakhogy olyan sincs, ami ezt a teljesítményt egyáltalán megközelíti! És akkor még meg se említettük, hogy vanak 3. generációs reaktorok, ilyen 1650MW-os teljesítménnyel. Csinálj olyat szélerőművel ha tudsz.

Veszélyes? Igen. De kocsit is veszélyes vezetni, mégis beleülünk, mert nincs más választásunk, meg a fél világ veszélyes, mégis élünk benne.

2011. máj. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
71%

Az atomerőmű veszélyes.

A hőerőmű viszont gyilkos! Ott évente meghal néhány ember - üzemszerű működésnél! - míg az atomerőműnél csak akkor, ha katasztrófa van.

Az alternatív erőművek jók, csak nagyon-nagyon gyengék. Ehhez képest annak is van veszélye, csak még nem nagyon ismerjük, mert alig épült belőle. Egy légcsavar a ház tetején még nem erőmű. Abból max. egy hűtőszekrényre lesz áramod - de hűtőszekrényed nem lesz, mert azt is el kell készíteni!


Te melyiket választanád?

2011. máj. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
78%

Én mindenképp azt választanám, amelyik egyáltalán nem veszélyes és környezetkímélő, nincs gond a veszélyes hulladékkal, stb.


Az USA-ban vannak olyan szélerőmű farmok, amelyek 1GW energiát termelnek, ez a teljesítmény jócskán meghaladja a Paksi atomerőmű teljesítményét.


Igaz, félnek tőle, mert költséges, meg még "új", meg mit tudom én, de cserébe 100%-osan környezetbarát, nem veszélyezteti százezrek életét és jóval kevesebb karbantartást igényel.

2011. máj. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!