Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tényleg igaz, hogy viharban,...

Tényleg igaz, hogy viharban, villámlás alatt, be kell zárni az ablakot? És nem jó huzatban lenni?

Figyelt kérdés
Én azt gondolom, hogy a villám nem a "széllel jön" és ha be akar jönni a villám, vagy gömb villám a lakásba, akkor csukott ablakon keresztül is be fog jönni, de Édesanyámnak van egy gyermekkori rossz élménye, beidegződése és azóta fél és becsukdos minden ablakot. ( Gyermek korában a szülőházában, /parasztház, villámhárító mentes/ az édesanyját lökte arrébb, amikor a nyitott ajtóban állt és a közelbe csapott a villám. ( A villám szele lökhette arrébb, mert különben nem élte volna túl, és közvetlen utána nem tudott volna fel állni és szerintem, Édesanyám tudat alatt, ezt keverheti össze a széllel és huzattal)
2011. máj. 23. 22:27
 1/7 anonim ***** válasza:
8%

A becsukott ajtó nem véd! Baltát kell tenni élével kifelé a küszöbre! Na az véd!

:D

2011. máj. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Villám csak akkor megy be ha hosszú vasrudakat lógatsz ki az ablakból de mivel ennek kicsi az esélye ezért nemtud, viharban én is mindig becsukok mindent mert akkor akkora huzat lesz hogy kitépi a nyitott ablakot a helyéről vagy becsapja aztán szét esik amilyen régi hulladék. A lényeg hogy a villám nem tud bemenni, mert nem a széltől függ. Bár azt sokan mondják hogy viharban ne bicajozzunk illetve ne fussunk mert akkor is érhet villám csapás és lesz jaj nektek, én meg is szívtam elég szépen bringával tekertem haza viharban én hülye a szántó földeknél jártam mert arra elkerültem csomó mindent közelbe egy lecsapóm én meg úgy tértem magam,hoz hogy a földes út szélén a bokorba rajtam a bicóval még szerencse hogy nem volt nálam semmi elektromos készülék mert akkor már nem írtam volna. Szóval ez nem játék a vihar.
2011. máj. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%
A villám a csukott ablakon nem tud bejönni. Ha lecsap az ablakra,akkor azt széttöri,de vége is. Kivétel a gömbvillám,mert az nem egyenesen lefelé megy,hanem körbe.
2011. máj. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Nem igaz. Nekem erről 3 és fél szó jut eszembe: poszt-traumatikus stressz szindróma
2011. máj. 24. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
Megmondom, mi lesz, ha nem csukod be..Az összes ablaküvegedet kiveri a huzat és a nyitott ablakon keresztül fog befolyni az eső.Ezért célszerű vihar előtt ablakokat csukni...
2011. máj. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs vihar, akkor se jó huzatban lenni.
2011. máj. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Uramisten ennyi okosságot .... pffff. Hihetetlen.


"még szerencse hogy nem volt nálam semmi elektromos készülék mert akkor már nem írtam volna".


Nos az elektromos készülék semmivel nem befolyásolja a villámot. A kerékpár fém alkatrészei kitűnően vonzzák a villámot, de abban egyetértünk hogy iszonyat szerencséd volt!


"A villám a csukott ablakon nem tud bejönni. Ha lecsap az ablakra,akkor azt széttöri,de vége is. Kivétel a gömbvillám,mert az nem egyenesen lefelé megy,hanem körbe."


A villám mindig a legkisebb ellenállású térrészen halad. Ha az történetesen az ablakon keresztül vezet, akkor arra megy, nincs mese. A gömbvillám egy teljesen más jelenség, és nem attól gömb, hogy esetleg körbe körbe megy...


Egy villámcsapást túl lehet élni, bár kétségtelenül nem túl jók a túlélési esélyek:


[link]


Az ablakokat meg azért szoktuk becsukni hogy ne csapdossa a huzat őket, illetve hogy ne essen be az eső. Nincs köze a villámláshoz.

2011. máj. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!