Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen "hibákat" tudtok...

Milyen "hibákat" tudtok említeni a "Vissza a jövőbe" c. trilógiából?

Figyelt kérdés

A "hibákat" értsétek úgy, mint következetlenségeket. Az más kérdés tehát h az időutazás működik-e és így működik-e a valóságban; most csak a film szempontjából kérdezem. A film szerint a jövő nincs elrendelve, és bárki aki előre vagy visszautazik az időben, találkozhat az akkori önmagával. Ha megváltoztatjuk a múltat, akkor egy párhuzamos világba térünk át.


Én személy szerint az alábbiakat találtam:


- Marty McFly nem találkozott önmagával az alternatív 1985-ben, vagyis ahol Biff uralja az egész várost. Szerintem kellett volna, vagy tévedek? Egyedül csak ő csodálkozott, hogy hova került, az alternatív anyja és az alternatív Biff ismerték őt. Ugyanígy a dokinak is találkoznia kellett volna az alternatív önmagával. Szerintem.


- Amikor az öreg Biff ellopta az időgépet, hogy visszamenjen a múltba, és megváltoztassa azt azáltal h odaadja a sport armanach-ot a fiatal énjének, hogyhogy mégis az eredeti jövőbe hozta vissza az időgépet, és nem az alternatív, Biff által uralt jövőbe?


Egyelőre ennyi jutott eszembe, kíváncsi vagyok, hogy ti miket vettetek észre. :)


2011. máj. 28. 14:41
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
Ú, de régen láttam már, meg ként nézni megint :D Amúgy azt akartam írni, hogy 2015 felé haladunk, de még nincsen légdeszka...:D
2011. máj. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól emlékszem (már rég láttam a sorozatot), az alternatív 85ben Biff amikor meglátta marty-t a házukban, csodálkozott, hogy mit keres ott, miért nem a "nemtudom hol" van. :D Valami távoli suliba járt, vagy le volt csukva, vagy valami ilyesmi.

Az alternatív doki meg már gyógyintézetben volt az alternatív 85ben.

2011. máj. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
Igen? :O Én am meg úgy tudtam, hogy az alternatív jelen jövőjében lett vna a doki gyógyintézetben, de azt a jelenetet nem mutatták, csakhogy a doki elutazott oda magában, és h onnan hozta azt az újságot.
2011. máj. 28. 15:48
 4/39 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Szerintem az következetlenség, hogy az újságcikkek késleltetve változnak meg. Megváltozik valami a múltban, de évtizedekkel később még mindig benne van az újságban, és csak akkor változik meg, amikor megnézik. Egyik kedvenc filmem amúgy.
2011. máj. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
Neem, mindig akkor változik meg az újság, amikor éppen megváltoztatják a múltat, jövőt.
2011. máj. 28. 16:33
 6/39 Ozmium42 ***** válasza:
Nem, mikor ránéznek, még az eredeti verzió van benne, és akkor változik meg, mégpedig lassan elhalványodik az előző, és megjelenik az új.
2011. máj. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
Hát jó, de az pár másodperc, és nem évtizedekkel később. :)
2011. máj. 28. 16:49
 8/39 Ozmium42 ***** válasza:
100%

Eszembe jutott még egy! Bár nem emlékszem már pontosan, régen láttam utoljára...


A jövőben Marty kap egy faxot, amiben kirúgják. A csaj visszahozza a faxot a múltba. Azt hiszem a 3. rész végén elkerülik a balesetet, így Martyt nem rúgják ki a jövőben. A papír pár másodperccel később kifehéredik - a múltban!


De ha a jövőben nem érkezik meg a fax, hogyan kerül az üres papír a csajhoz?

2011. máj. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
Ilyen több is van a filmben, pl. a sírkőről eltörlődik a doki neve, de a sírkő megmarad. Ez sem következetlenség a film szempontjából sztem. :)
2011. máj. 28. 17:36
 10/39 Ozmium42 ***** válasza:

Igaz!


Hát akkor mi?

2011. máj. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!