Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mikor használjuk egy mondatban...

Mikor használjuk egy mondatban a habent és a seint? (németben )

Figyelt kérdés
2011. jún. 2. 17:27
 1/4 anonim válasza:
100%
A haben igét akkor, hogyha birtoklást akarunk kifejezni, a sein igét meg akkor, hogyha létezést.
2011. jún. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező arra lehetett kíváncsi, hogy a múlt időnél mikor kell a "hat" helyett az "ist"-et mondani - hogy egyszerűen fejezzem ki magam.

Én úgy emlékszem - általánosban tanultam németet - hogy mozgást jelentő igéknél "ist"-ezünk, de általában "hat"-ozunk. Meg olyant is hallottam már, hogy "ist gewesen", ami a létige múlt ideje valahogyan.

Különben az előző válaszadónak igaza van

2011. jún. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Habent használunk a Perfekt múltidőben minden igénél, kivéve a mozgást kifejező igéknél - ott kell a sein.
2011. jún. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Perfektben a mozgást, állapotváltozást kifejező igékben sein, a tárgyas igékben haben használandó.
2018. febr. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!