Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Történészek! Valaki el tudná...

Történészek! Valaki el tudná nekem mondani Árpád előtti utódokat? Egyszerűbben lent.

Figyelt kérdés

mert én ilyet találtam ez lehetséges?


Isten-> Ádám & Éva -> Seth -> Enos -> Kenan -> Mahalaleel -> Járed -> Matuzálem -> Lámek ->Noé ->Jáfet ->Nimród —> Hunor –> Etele –> Ügyek (felesége Emese) –> Előd –> Álmos –> Árpád



én így tudom


2011. jún. 4. 20:50
 1/5 anonim válasza:
most érettségizel?
2011. jún. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Isten és Ádám, Évát nehogy belekeverd mert kib.asznak a teremből...
2011. jún. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nem nem éretségizek csak kíváncsi vagyok rá :) am miért ne keverjem bele? mert Nő?
2011. jún. 4. 22:12
 4/5 anonim ***** válasza:

Isten-> Ádám & Éva -> Seth -> Enos -> Kenan -> Mahalaleel -> Járed -> ÉNÓK -> Matuzálem -> Lámek ->Noé -> HÁM -> KÚS ->Nimród

Eddig a bibliai nemzetségtáblázat, a kijavított hibákat nagy betűvel látod.

Nimródot azonosítani szokták Ménróttal, Hunor és Magor apjával. Magortól származnak a magyarok, a hunok a regék szerint már itt elváltak a magyaroktól, szóval Etele nem jön a képbe. Továbbá én úgy tudom, hogy Ügyek és Emese fia volt Álmos, az ő fia pedig Árpád.

2011. jún. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

biztos :)


már én is belebonyolódtam mert valahol azt írják hogy Jáfet-től lett Hunor és Magog valahol megint másképp

2011. jún. 5. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!