Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy lehet megkülönböztetni a...

Hogy lehet megkülönböztetni a famentes és a fatartalmú papírt?

Figyelt kérdés

Például melyik kategóriába tartozik a nyomtatóba rakható papír, az a papír amiből a füzetek készülnek vagy amiből az újságok?

Újrahasznosítás szempontjából lenne érdekes számomra, hogy kiderítsem itt melyik fajta papír melyik kategóriába tartozik:

[link]


2011. jún. 7. 16:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezeket találtam:


[link]


[link]


[link]


Na most, hogy hogyan lehet ránézésre megkülönböztetni őket? Mert gondolom, erről van szó.

Hát ez nehéz kérdés.


Fatartalmú (facsiszolat tartalmú): újságpapír, WC papír, csomagoló papír, papír tojástartó és társai, karton, papírlemez, (nyomdapapír), jellemzően kis szakítószilárdságú papír.


Famentes: elsősorban a minőségi fehér papír, nagy szakítószilárdságú.


Ennyit sikerült.

2011. jún. 10. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én műszaki rajzoló vagyok, így a tanulmányaim során szerzett tapasztalatomat tudom veled megosztani. Tőlünk mindig famentes papíron kérték a beadandó műhelyrajzok elkészítését. Szemmel láthatóan más volt, mint a fatartalmú, mivel sokkal tisztább és fehérebb rajzlapok a famentesek. Szóval menj be egy papírírószer boltba kérjél egy sima fatartalmút, meg egy famenteset, vagy akár félfamenteset és hasonlítsd össze. Látni fogod Te is a különbséget. A tapintása is más amúgy.
2011. jún. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A tiszta cellulóz papír hófehér abból nátriumszulfittal vagy NaOH-val való háromnapos főzéssel kioldották a lignint.Minél kevesebb ideig főzik annál több lignin marad benne és olcsóbb a papír.
2011. jún. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2011. jún. 14. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!