Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan tudom megkülönböztetni...

Hogyan tudom megkülönböztetni az acélt, alumíniumot, és a bádogot egymástól?

Figyelt kérdés
Nincs mágnesem.
2011. aug. 14. 18:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlat,kell hozzá főleg a szín ismerete segít.

Az acél(vas;Fe) mágnesezhető,nehéz és rozsdásodó fém.

Az alumínium egészen világosan ezüstös,(majdnem fehéres),és elég puha,és nagyon könnyű fém.

A bádog..(gondolok itt tiszta horganyra,azaz Cink) kékes szürkés, nagyon puha fém,felületén tükröződő fémes halpikkelyszerű foltok alakulnak ki.

Ha látod őket ,akkor simán megkülönböztető,ha tiszta elemi állapotban vannak.(Pl Spiáter fémek vegyesek,főleg Cink-alu kombi.)

2011. aug. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 bromkrezol ***** válasza:
A bádog vaslemez és van rajta egy cink bevonat. A mágnes vonzza a bádoglemezt, az alumíniumot pedig nem.
2011. aug. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Oké-oké,de nincs mágnese.

A fémeknek is vannak jellemzőik,tulajdonságaik ugye...

Az első Válaszoló elmondott a kinézetükröl különbségeket.

Én azonban ide sorolnám a mechanikai tulajdonságukat is,mert ezek is érzékelhetőek.Például a keménységük.Én a munkahelyemen foglalkoztam rézgyűjtéssel és,mivel sok fém csak futtattva volt rézzel ezért kétféle módot alkalmaztam a megállapításhoz:-Az első,hogy ledobtam őket.A réznek jellegzetes,csengő hangja van,ami magas frekvencájából adódik.

Ha ebből nem tudtam biztosan,akkor meghúztam a betonon őket.A réz,mivel egy viszonylag puha fém,ezért könnyen "kenődik",csak úgy siklik finoman.Ha vas vagy valami más volt,akkor nehézkesen siklott és akadozva.Persze így már le is reszeltem a futtatott réz réteget,így már látható is volt...

Az alumínium pedig egy viszonylag rideg fém,ezért,ha ledobod,akkor az is élesen cseng,de csak kis ideig.

Az is könnyen kenődik,mert puha és,ha látsz rajta karcokat,akkor azok nem ütnek el az eredeti színétől a rövid oxidációs folyamat miatt...

Ez nem teljesen a kérdésed tárgyaira vonatkozott ugye,de látszik,hogy azért van élet a mágnes után:)

2011. aug. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!