Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi az élet értelme? (fogalmazás)

Mi az élet értelme? (fogalmazás)

Figyelt kérdés
e cím alatt lenne szukségem egy két oldalnyi 12-es betuvel megirt fogalmazásra.. A plébános úr azt kérte,hogy legyen a saját gondolatainkkal meg egyéb ,mert olyan szoveg amit még én sem értek, az elég gáz.Elég lenne nekem egy olyan oldal,ahol van informació, hogy behelyettesítsem az én muvembe,de magamtól neki sem tudok kezdeni..Várom a válaszokat még ma :)
2011. jún. 7. 21:03
 1/8 Pinocchio ***** válasza:
Vedd le a kérdőjelet és megvan a válasz.
2011. jún. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudom, hogy mik a saját gondolataid.
2011. jún. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
az nem számít..én átkoltenném csak valami forrásra lenne szuksegem
2011. jún. 7. 21:33
 4/8 anonim ***** válasza:

A génjeid szaporítása.

Ezt írd be a keresőbe, és részletes leírásokat találhatsz róla.

2011. jún. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

Az én saját gondolataim beadása a sajátodként ugye csalás. Én szeretném megóvni a lelki üdvödet, ezért nem akarok segítséget nyújtani ahhoz, hogy csalj.

Javaslom, hogy fejleszd ki a gondolkodás képességét, az életben elég hasznos képesség.

2011. jún. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az életnek nincs értelme. Ajándékba kapjuk, és nekünk kell értelmet adni neki ;)
2011. jún. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az az élet értelme, hogy legyenek saját gondolataid, cselekedj azok szerint és tanulj belőlük. Megértem milyen szokatlan lehet a mai világban, ha az embernek egyszer csak valamiért gondolkodnia kell.
2011. jún. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az "élet értelme" egy szubjektív fogalom. Minden ember életének, saját, önálló értelme van, ráadásul nem csak egy „értelme”!

Az illető adott családi állapotától, élethelyzetétől, életkörülményeitől, vágyaitól, céljaitól, munkájától, s még rengeteg fontosabbnál-fontosabb tényezőktől, s azok különböző ötvözetétől függ, hogy mi az „élet értelme”… Pl.:

- A tűzoltónak: hogy embereket mentsen a lángok közül…

- Az orvosnak: hogy betegségeket gyógyítson…

- Egy gyermeknek: hogy tanuljon, fejlődjön, művelődjön…

- Egy szülőnek, hogy felnevelje gyermekét…

- Egy nehéz életkörülmények között élő embernek: hogy talpra tudjon állni…


- Egy tűzoltónak, aki szülő: hogy harcoljon a lángokkal, majd élve hazajuthasson, hogy tovább nevelhesse gyermekét…

S kimeríthetetlen példák vannak még, amelyeket egy életen át lehetne sorolni…


Az élet értelme: hogy legyen értelme… hogy értelmet adjunk neki… hogy ne hagyjuk figyelmen kívül azt… hogy tegyünk, hogyha tenni kell; gondolkodjunk, ha dönteni kell és érezzünk, amikor szeretni kell… érjük el céljainkat; próbáljuk beteljesíteni vágyainkat… álmodjunk világot, és éljük az álmainkat… blablablabla… blablabla…. blabla… :)

2011. jún. 17. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!